עו
ישוחרר למעצר בית. פישר | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

עו"ד רונאל פישר ישוחרר בקרוב למעצר בית: בית המשפט העליון קיבל את ערעורו של הפרקליט הידוע נגד החלטת בית המשפט המחוזי להשאיר אותו במעצר עד תום ההליכים. שחרורו יתבצע בעוד מספר ימים, לא לפני שאזיק אלקטרוני יוצמד לפישר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנו שמחים שבית המשפט העליון קיבל את עמדתנו", אמרה פרקליטתו של פישר, ד"ר קרן שפירא-אטינגר. "עם זאת, זוהי נחמה פורתא, שכן מצבו הבריאותי של פישר איננו טוב. הוא מקווה לשכנע את בית המשפט בדברים נוספים בהמשך הדרך".

בכתב האישום החמור שהוגש נגדו לפני כחודשיים במסגרת הפרשה המסועפת שנקראת על שמו, יוחסו לפישר עבירות של לקיחת שוחד, שיבוש הליכי משפט, קבלת דבר במרמה והלבנת הון.

על פי כתב האישום פישר ניצל את מעמדו הציבורי, קשריו הענפים וכישוריו כדי לסחור במידע, תוך שהוא "אינו בוחל במעשי שיבוש חקירה חוזרים ונשנים של חקירות סמויות ורגישות ביותר, אגב עריכת מניפולציות מתוחכמות ומצגים, המערבים אמת ובדיה, אל מול גורמים שונים, והכל מתוך תאוות בצע חסרת מעצורים".

"תאוות בצע חסרת מעצורים". פישר | צילום:

פישר: "מה שהמדינה עושה לי זה רצח"

לאחר שמעשיהם של פישר ורפ"ק ערן מלכה החלו להיחשף ונפתחה נגדם חקירת מח"ש, פעלו השניים באופן נמרץ לשבש את חקירתם, ואף הצליחו לעשות כך בשלב המוקדם של החקירה, באופן חלקי אך אפקטיבי.

פעולתם גרמה לכך שלאורך מספר חודשים נקלעה החקירה למבוי סתום שנפרץ בסופו של דבר עם הצלחת גורמי החקירה לבצע חדירה למכשירים הניידים של ערן מלכה ושל עדת המדינה בפרשה.

במהלך דיון הקראת כתב האישום, אמר פישר לשופט בית המשפט המחוזי: "מה שהמדינה עושה לי זה רצח. לא מתנהגים כך לאף בן אדם. לא רצחתי או אנסתי, עשיתי עבירות כלכליות, לא כאלה שיש בהן קורבן. אני יושב 33 ימים. מי ישב ככה? אייכמן? מה רוצים ממני?".

באותו דיון הוגשה בקשה לעצור את פישר עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. בית המשפט המחוזי קיבל את בקשת הפרקליטות, אולם כאמור פישר ערער על ההחלטה ובית המשפט העליון קיבל היום את ערעורו.