האב החשוד ליד קבר בנו
הורי התאומים שטולטלו בקבר בנם. ארכיון | צילום: חדשות 2

"אין בי שמחה לאיד, יש בי צער גדול מאוד על מה שקרה. החלטת בית המשפט עוררה אצלי שוב את הטרגדיה" - כך סיפרה היום (חמישי) למקורביה גרושתו של האב שהורשע כי טלטל למוות את בנו התינוק בן ה-4 חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

לדבריה, "בשלב הזה אני מתרכזת באיסוף השברים ובניסיון לאפשר לבתי לחזור למסלול חיים נורמלי". היא גם מדגישה כי למרות שנפרדה מבעלה אחרי מותו של בנם, אין בכוונתה למנוע ממנו קשר עם בתם המשותפת. "אני אדאג לאפשר לכך שלבת שלי יהיה אבא", היא סיפרה היום.

משפחת האב בהכרעת הדין, אתמול
משפחת התינוק בבית המשפט, היום | צילום: איתי עמיקם

הדברים האלו מגיעים אחרי שהבוקר הרשיע שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל את האב, תושב המרכז בשנות ה-30 לחייו, בהריגה, חבלה חמורה והתעללות בקטין. בנוסף הורשע האב בתקיפתה ובפציעתה של אחותו התאומה. בהחלטתו דחה השופט טענות ההגנה לפיהן הפגיעות בתינוקות הן תוצאה ממחלה גנטית.

"הנאשם לא רצה במותו של התינוק, אך טלטל אותו טלטול קטלני שהביא למותו", קבע השופט. "התינוק טולטל והוכה בראש. השברים בצלעות הם כתוצאה מאחיזה כוחנית. החבלה לא תאונתית".

האב שהורשע בהריגה לצד עורך דינו, הבוקר
האב שהורשע בהריגה לצד עורך דינו, הבוקר | צילום: מוטי קמחי

התינוק ואחותו התאומה טולטלו בחוזקה

הפרשה, שזכתה לכינוי "פרשת האב המטלטל", החלה בחודש ינואר 2012, כשהורי התאומים הביאו את ילדיהם לבית החולים "שיבא" בתל השומר במצב קשה כשהם סובלים מקשיי נשימה חמורים ומשברים בצלעות. הצוות הרפואי של בית החולים נאבק על חייו של התינוק שבועיים עד שנפטר. מצבה של אחותו התאומה השתפר והיא שוחררה מבית החולים.

עו"ד ציון אמיר | צילום: חדשות 2

תחילה חשדו החוקרים כי גם האם מעורבת במעשה, אולם בסופו של דבר הצליח פרקליטה, עורך הדין ציון אמיר, לשכנע את הפרקליטות לגנוז את התיק. כתב האישום שהוגש נגד האב נסמך בעיקר על חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית באבו-כביר. בדוח הנתיחה שלאחר המוות נכתב כי "הממצאים מתיישבים עם חבלה באמצעות טלטול כוחני ולפחות שתי חבטות בראש. כמו כן נמצאו שברים בצלעות בשלבי ריפוי שונים שנגרמו, קרוב לוודאי, מלחץ על בית החזה".