שעות ספורות לאחר שבית המשפט הרשיע אותו בהריגת בנו, התייצב "האב המטלטל" מול המצלמה ופרש את גרסתו. בריאיון שישודר מחר באולפן שישי, הוא טען כי מעולם לא פעל באלימות כלפי ילדיו וכי המשטרה לא ביצעה את הבדיקות הנדרשות על מנת לבדוק את הגורם האמיתי שהביא למות בנו התינוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני מבין (את הכרעת הדין) אך לא מעכל את זה, אין שום סיבה שאני אהיה מאחורי סורג ובריח. אני חף מפשע, הורשעתי על לא עוול בכפי. הילדים זה הדבר הכי חשוב לי בעולם. זה פשוט לא יאומן, זה סיוט לאור יום, סיוט שנקלענו אליו. אנחנו עברנו טרגדיה נוראית, אני איבדתי ילד, וזה קשה לי. אני עדיין לא מעכל את הגזירה הנוראית הזאת", הוא מספר.

הוא מכחיש, גם אחרי הכרעת הדין, שפגע במי מילדיו: "אני מעולם התנהגתי באגרסיביות עם הילדים שלי. אגרסיביות זאת חוסר אחריות, זה כמו לקחת תינוק ולזרוק אותו, זה סוג של חוסר אכפתיות טוטאלי כלפי הילדים שלי וזה רחוק ממני שנות אור. יש רגעים של חוסר סבלנות, אבל לא בצורה קיצונית כמו שהאם הגדירה את זה".

"צריך לבדוק הכל במקום ישר לחרוץ גורלות"

האב טוען כי אירועי אותו ערב חוזרים אליו שוב ושוב: "זה קורה באופן טבעי, האירועים חוזרים אלי כל הזמן, זה קרה לי כמה פעמים. זה רגע נוראי שאתה מאבד ילד, אתה עושה הכל שלילד שלך יהיה הכל ובמקום לתמוך ולהגיע להגיע לחקר האמת ולעשות את כל הבדיקות. מכניסים אותך בקלות לסטטיסטיקה ולא בודקים את האחוז הספציפי. יש מעבר לקופסה דברים שצריך לבדוק אותם ולחזור לשורש העניין, ולא להגיד 'כן זה טלטול', זה לחרוץ גורלות".

משפחת האב בהכרעת הדין, אתמול
משפחתו של האב פרצה בבכי | צילום: איתי עמיקם

מוקדם יותר היום, קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב כי האיש טלטל למוות את בנו התינוק בן ה-4 חודשים והרשיע אותו בהריגה, חבלה חמורה והתעללות בקטין. בנוסף הורשע האב בתקיפתה ובפציעתה של אחותו התאומה. בהחלטתו דחה השופט צבי גורפינקל את טענות ההגנה לפיהן הפגיעות בתינוקות הן תוצאה ממחלה גנטית. לאחר ההרשעה חוללו בני משפחתו של האב מהומה ומחו בצעקות על הכרעת הדין.

ביהמ"ש: האב לא היה מסוגל להתמודד עם בכיו של התינוק

השופט גורפינקל ציין בהחלטתו כי האב ביצע את המעשה מאחר ולא היה מסוגל להתמודד עם בכיו של התינוק. "הנאשם לא רצה במותו של התינוק, אך טלטל אותו טלטול קטלני שהביא למותו", קבע השופט. "התינוק טולטל והוכה בראש. השברים בצלעות הם כתוצאה מאחיזה כוחנית. החבלה לא תאונתית". השופט הדגיש בהחלטה כי "המנוח לא סבל מהמחלות להן טענה ההגנה, ואין ספק שהמקור לחבלות הוא ההורים".

השופט הדגיש כי האם, שבמהלך החקירה נוקתה מכל חשד, "לא נתפסה בשקר ועדותה הייתה מהימנה". לאחר שניתנה הכרעת הדין התפרצה אמו של האב שהורשע וצעקה: "זו בושה, ביזיון". קו ההגנה המרכזי של האב היה כי החבלות של ילדיו הן תוצאה של בעיה רפואית גנטית ונדירה. לאורך השנתיים הביאו שני הצדדים מומחים מטעמם מתחום הרפואה הפתולוגית, ובהחלטתו השופט צבי גורפינקל ניתח את הדיאגנוזה של כל מומחה ומומחה. "טענות המומחית מטעם ההגנה מגמתיות", ציין השופט, ודחה את טענת ההגנה כי הדימום במוחו של התינוק נגרם כתוצאה ממחלת הפקקת.

התובע, עורך הדין איתי פרוסט, מפרקליטות מחוז תל אביב, ציין כי ההחלטה שניתנה היא מסר להורים. "בית המשפט אימת את חוות הדעת של בכירי הרפואה בישראל ונתן אמון בחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית", הדגיש הפרקליט. "הכרעת הדין שולחת מסר לכל ההורים הנורמטיביים שהכעס לא יהפוך לזעם והזעם לא יהפוך לאלימות".