כתב האישום נגד הפלסטיני הנאשם באונס בת ה-7 עשוי להתבטל? גורמי חקירה מסרו הערב (רביעי) כי אם לא יהיו ראיות חדשות בתיק, הם לא יהססו לחזור בהם מכתב האישום החמור שהוגש נגד מחמוד קטוסה. עוד הם אומרים כי ייתכן והגישו כתב אישום בתיק מוקדם מדי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

התלונה על האונס הוגשה לראשונה ב-16 באפריל. אותם גורמי חקירה אומרים כי לא ניתן להתעלם מהעובדה שבתקופה שקדמה להגשת התלונה, ייתכן שנעשו פעולות בקרב גורמים בסביבתה של הילדה שזיהמו את החקירה בדיעבד. להם, כך נטען, ניתן לייחס במידה רבה את אותם חורים שמיוחסים כעת לחקירה.

במהלך החקירה היה חשוד נוסף שנעצר ונחקר בחשד למעורבות או לסיוע לקטוסה, אולם בתום החקירה הוא שוחרר. גורמי חקירה מתמקדים בנכסים נוספים של הנאשם. בחקירתו הוא הסתיר קשר שהיה לו לדירות אחרות ביישוב ואפשר שהן שימשו אותו כדירות מסתור, בכך מתמקד כעת המידע החדש שהגיע אתמול.

גורמי החקירה מאמינים לגרסת הילדה - ומאמינים שהיא נפגעה מינית. קיימת חוות דעת של רופאה שראתה את הילדה ודיברה על פגיעה, אבל אין שום חוות דעת פתולוגית. נגבתה מהילדה הודאה ע"י חוקרת הילדים בארבעה שלבים - בארבעה מפגשים שהתקיימו לאורך כל החקירה שנמשכה כחודשיים.

ראשי מערכת האכיפה מוסרים שהמצב הראייתי בתיק הזה "אנוש" וגורמים בכירים כמו פרקליט המדינה וראש אגף החקירות במשטרה שמעו על הפרשה רק כשפורסמה בתקשורת, זאת חרף העובדה שהתיק נחקר כבר כמה חודשים ולאחר שהביאו את הנאשם למעצר 11 פעמים.

עוד מוסיפים גורמים כי לא רק שהילדה לא נבדקה אצל רופא משפטי, בחקירה לא הפעילו אמצעים טכנולוגים ולא איכנו את הטלפון של החשוד ושל חשודים נוספים - מה שמעלה ספקות כבדים בנוגע לאשמתו של קטוסה, זאת למרות שהילדה זיהתה את הנאשם בזיהוי ספונטני ואחר כך זיהתה אותו ב-8 תמונות שהוצגו לה.

בשעה זו עדיין נמשך דיון בהארכת מעצרו של קטוסה בבית הדין הצבאי, שצפוי להכריע האם להאריך את המעצר או לשחררו.

קרובי הנאשם: "נפלה טעות בזיהוי, הוא לא אשם"

קרוביו של הנאשם באונס בת השבע באזור בנימין משוכנעים כי נפלה טעות בזיהוי. "תפרו לו תיק", משוכנע אחיו של הנאשם, אנואר. "הוא עובד בבית הספר הזה שנים, ולא דיבר עם אף אחד מהילדים, רק עם המורה. הסתכלו על מצלמות האבטחה 35 ימים אחורה – ולא מצאו עליו שום דבר". לדברי האח, "הוא חזק, כי הוא יודע שהוא לא עשה כלום. אני מבקש מכל הישראלים שיעמדו לצדו, כדי שהמשטרה תחפש את מי שעשה את זה", הוסיף.

בנו של הנאשם משוכנע גם הוא בחפות אביו. "אני מאמין שהוא לא עשה כלום, ומבקש מכולם בישראל שיעמדו לצד אבא שלי", אמר. "אנחנו צריכים לראות את אבא בחוץ, לא בפנים".

השינויים בגרסאות

על אף שבכתב האישום נכתב כי "באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור שהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה בנסיבות מחמירות תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה", התפרסמה גרסה נוספת שבה תיארה תחילה הילדה נסיעה ברכב לבית בו הותקפה מינית. שינויי הגרסאות של הילדה הגיוניים בשל גילה הצעיר, אולם דרך העברת הילדה ממקום למקום משמעותית: אם אכן הוסעה מבית הספר למקום התקיפה ולא נלקחה רגלית, הדבר עשוי להסביר מדוע איש לא הבחין בשניים, חרף העובדה שהנאשם בולט בנוף העיר החרדית והשניים עברו ברחוב ראשי.

סימני השאלה בפרשה 2
צילום: חדשותסימני השאלה בפרשה 4
צילום: חדשות

לאחר שתחילה סיפרה כי הסיעו את הילדה ברכב, בעקבות שאלות נוספות של החוקרת, סיפרה כי למעשה נלקחה למקום ברגל. הגרסה השנייה היא זו שאימצו במשטרה ובפרקליטות, ובכתב האישום נכתב על כך בפירוש. אתמול הוחלט, בצעד חריג, לבצע השלמתו חקירה נוספות בתיק. בעקבות כך, עורכי דינו של הנאשם הגישו בקשה לשחרורו המיידי מהכלא.

חשד למעשה מגונה בקטינה
אילוסטרציה | צילום: החדשות

לטענתם, פתיחתה המחודשת של החקירה מעידה על מחסור חמור בראיות נגד הנאשם, ומכאן שלטענתם גם אי אפשר להמשיך להחזיקו בכלא. עורכי דינו אומרים כי הדיון וההחלטה שהתקבלה בסופו מעידים על התנהלות לקויה של המשטרה שגובלת לדבריהם בחוסר תום לב.