האם היועמ"ש ידחה את בקשתו של רה"מ | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אחרי שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט דחה את השימוע של ראש הממשלה מיולי לתחילת חודש אוקטובר וציין כי התאריך לא ישתנה, ראש הממשלה בנימין נתניהו פנה אליו הערב (רביעי) פעם נוספת בבקשה לדחות את ההליך. מנדלבליט צפוי לסרב לבקשתו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

גורמים בפרקליטות הבהירו לפני כשבוע באופן חד משמעי, שלדרמה הפוליטית עם פיזור הכנסת וההליכה לבחירות לא תהיה השפעה כלל על לוח הזמנים המשפטי בהליך הפלילי נגד נתניהו. הגורמים הבהירו כי מדובר בשני צירים שאינם מצטלבים וכי כבר נקבע מועד שימוע לנתניהו.

לדבריהם, המועד הזה לא יידחה במילימטר. "נתניהו ידע גם לפני הבחירות הקודמות שפניו לשימוע", הם הבהירו. "כעת אפילו יש לו תאריך לשימוע אך הוא עדיין החליט להתמודד, לכן זה עניין שלו. אין לזה שום קשר והשימוע לא יידחה ולו ביום אחד".

לפיד תוקף: "אין גבול לעזות המצח של נתניהו"

עניין נוסף שמעסיק את הפרקליטות בימים האחרונים הוא העובדה שפרקליט המדינה שי ניצן, גורם מאוד משמעותי בתיקי נתניהו, יסיים את כהונתו בסוף השנה. אותם גורמים הדגישו שגם פרקליט המדינה ישתתף בשימוע.

לפי הודעת היועץ המשפטי לממשלה, השימוע יתקיים בתחילת חודש אוקטובר. ייתכן ותהיה ישיבה נוספת לשימוע בשבוע השני של אוקטובר. לאחר מכן יהיה לפרקליט המדינה חודש וחצי שלמים לגבש את העמדה שלו, להניח אותה בפני היועץ המשפטי לממשלה. בסופו של יום, זו תהיה ההחלטה של היועץ עצמו.

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד תקף בחריפות אפ בקשת נתניהו לדחייה נוספת: "אין גבול לעזות המצח. מנדלבליט, אתה לא יכול לתת לו שוב לבזות את ההליך המשפטי. אתה לא יכול לדחות את השימוע רק כי ביבי דחף (שוב!) לבחירות מיותרות. אם לא נוח לביבי להיות פוליטיקאי, שיילך לטפל בענייניו המשפטיים. זה רק יקל עלינו ועל הליכוד להקים ממשלת אחדות לאומית".