בן ארי. טורפד הקידום
בן ארי. טורפד הקידום | צילום: מוטי קמחי, חדשות

נציבות שירות המדינה טרפדה מכרז שהיה אמור לאפשר לתובעת הראשית בתיקי נתניהו, עו"ד ליאת בן ארי, לקבל קידום. הידיעה על האפשרות שהמכרז יתבטל פורסמה לראשונה על ידי אילאיל שחר בגלי צה"ל הבוקר (שני), אך כעת התברר שהמינוי בוטל בשלב זה באופן רשמי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הבוקר אמורה הייתה להתקיים ועדה במשרד המשפטים למינוי המשנה לפרקליט המדינה לאכיפה כלכלית. המועמדת המובילה והזוכה הברורה הייתה בן ארי, פרקליטת מחוז תל אביב מיסוי וכלכלה. מדובר בפרקליטה מובילה, שניהלה בעבר את התביעה, בין היתר, בתיק הולילנד, מובילה את תיקי נתניהו וזוכה להערכה עצומה בפרקליטות.

אולם חרף מעמדה הבכיר בפרקליטות, אמש הודיעה נציבות שירות המדינה לפרקליטות כי יש לבטל את המכרז - בטענה כי פרקליט המדינה עומד לסיים בקרוב את תפקידו, ולפיכך לא ראוי למנות משנה שלו.

גורמים בפרקליטות אומרים היום כי "מדובר במהלך מסריח, שנועד לפגוע בפרקליטה הבכירה ולהעביר מסר לעובדי הפרקליטות. נציב שירות המדינה מונה בידי ראש הממשלה. איך ניתן לטעון כי פרקליט המדינה לא יכול למנות מינוי בכיר לקראת סיום הכהונה שלו, בה בשעה שממשלת מעבר ממנה שרים לתפקידים בכירים? יש כאן ניסיון ללכת על הראש של בן ארי". ‎