דניאל חלבי (ארכיון)
דניאל חלבי המנוח | צילום: באדיבות המשפחה‎, חדשות

כתב אישום הוגש היום (רביעי) נגד ויאאם חסן, תושב סאג'ור בן 20, בגין רצח תלמיד התיכון דניאל חלבי בן ה-18 מדליית אל כרמל. על פי האישום, בין השניים התפתח סכסוך שבעקבותיו חלבי נדקר בגופו שלוש פעמים באמצעות סכין - ומותו נקבע בדרך לבית החולים. כמו כן, הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצר הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

פרקליטות מחוז חיפה הגישה היום לבית המשפט המחוזי בעיר את כתב האישום נגד הצעיר, שמואשם ברצח שהתרחש לפני כחודש. מכתב האישום עלה כי במהלך חודש מרץ השנה התפתח בין השניים סכסוך, וכחודשיים לאחר מכן בחודש מאי האחרון, התפתח ביניהם ויכוח מילולי בשיחת טלפון על רקע אירוע שהתרחש בבריכת "הנא פיטנס" שביישוב דליית אל כרמל.

הנאשם ברצח בזמן הדיון בביהמ
הנאשם ברצח בזמן הדיון בביהמ"ש | צילום: שי שפירא, חדשות

לאחר הוויכוח הטלפוני, המנוח ואחיו ניהלו עם חסן מספר שיחות וחילופי התכתבויות בטלפון וסיכמו להיפגש באזור הבריכה. חסן הגיע לנקודת המפגש ביחד עם אחיו ואנשים נוספים, כשהוא מצויד בשתי אלות ובסכין באורך של כ-11 ס"מ, ואילו המנוח הגיע למקום ברכב כשהוא מלווה באחיו ובאביו.

אחת הדקירות חדרה לליבו של המנוח

כשהם פגשו את הנאשם בכביש שליד הבריכה, המנוח ואחיו ניגשו לרכב שבו הוא ישב - ותוך זמן קצר התפתחה במקום קטטה. בשלב מסוים, תוך כדי חילופי מכות ושימוש באלות, חסן שלף סכין ודקר את חלבי שלוש פעמים בפלג גופו העליון, כשאחת הדקירות חדרה לליבו. בתגובה, אחיו של המנוח רדף אחרי חסן והיכה אותו באמצעות אלה עד שהסכין נשמטה מידו. מיד לאחר מכן הנאשם נמלט מהמקום ביחד עם אדם נוסף.

עו
עו"ד באסל פלאח | צילום: חדשות

יום לאחר הרצח, התקיימה ביישוב השבתה של מערכת החינוך וראש המועצה, רפיק חלבי, התייחס בכאב לאירוע הטרגי. "אבידה קשה, אירוע קשה. כנראה שהאווירה הכללית במדינה גורמת לאווירה של תסיסה ואלימות", אמר חלבי. "אני כאיש מועצה עושה את כל יכולתי כדי למנוע את המקרים האלה. מי שביצע את הרצח זה צעיר מחוץ ליישוב".

בשיחה עם "החדשות" עורך דינו של הנאשם, באסל פלאח, מסר בתגובה: "מרשי מכחיש כל קשר לאירוע. הוא טוען שלא הוא ביצע את הדקירה, אלא הוא בעצמו נפצע". כמו כן, עורך הדין פלאח הוסיף כי הוא ילמד את חומר החקירה ויגיב בבית המשפט.