אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: החדשות 12

בית המשפט פסק לטובת השוכרות: בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב-יפו פסק אמש (שלישי) על קיום צוואתו של אורי גלעדי ז"ל, שנפטר לפני כשלוש שנים והוריש את הדירות שבבעלותו לארבע השוכרות שהתגוררו באחת מהן. בני משפחתו של גלעדי התנגדו לצוואה, אך בית המשפט דחה את עתירתם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גלעדי היה רווק ללא ילדים שטיפל בחתולים ונפטר ממחלה קשה בגיל 55. הקשר עם אביו ז"ל נותק בילדותו, אמו הלכה לעולמה כעשור לפני פטירתו ולא היו לו אחים. לאחר שהדיירות שהתגוררו בבניין שבבעלותו סעדו אותו במהלך מחלתו והבטיחו לטפל בחתוליו לאחר לכתו, הוא החליט להוריש להן את הדירות בהן התגוררו, יחד עם דירות נוספות שהיו בבעלותו.

המנוח כתב שתי צוואות, בהפרש של כשבועיים, כשבראשונה הוריש לאותן שוכרות את דירותיו לפי חלוקה מסוימת, בשווי מוערך של כשני מיליון שקלים לכל אחת. בצוואה השנייה הוסיף גלעדי הגבלה על הדיירות, לפיה הן לא יוכלו למכור או לשעבד את הדירות. בנוסף הוריש את יתרת הכספים שבבעלותו, כ-50 אלף שקלים, לבית החולים שיבא - "למען ההוספיס האונקולוגי בית פרידמן".

קרובי המשפחה, שעתרו לבית המשפט בבקשה להיות היורשים במקום השוכרות, לא היו עמו בקשר מעל חמישה עשורים. הקרובים שהתנגדו לצוואה טענו בתחילה שהמנוח לא היה כשיר לרשום אותה והיה נתון להשפעה בלתי הוגנת של הדיירות.

לאחר שטענותיהם לא הוכחו, בית המשפט קבע כי גלעדי היה כשיר כאשר כתב את הצוואה, ולכן החליט לדחות את עתירת קרובי המשפחה. בפסק הדין נכתב: "סרטון הווידאו של המנוח מקריא את הוראות הצוואה בקול רם ובטוח, תוך שהוא מוצא בה טעות הקלדה ומתקן אותה, ואז חוזר ומקריא שוב את הסעיף המתוקן - אינם מותירים מקום לספק שהצוואה השנייה נערכה על ידי המנוח מתוך רצון חופשי, אמיתי ובלתי תלוי".