אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: RF123, חדשות

גורם המעורה בתיק החמור של אונס, חטיפת ותקיפת ילדה בת 7 מאזור בנימין סיפר אמש (ראשון) לחדשות Online כי החלטת הפרקליטות להאשים את החשוד הפלסטיני בסעיף של אונס בנסיבות מחמירות נובעת מנוכחותם של אנשים נוספים במקום בשעת הביצוע לכאורה של המעשים החמורים. מדובר בשני חשודים נוספים לפחות שטרם נעצרו. מעצרו של הנאשם הוארך היום בשבעה ימים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הם אמרו לה 'מגיע לך' ושאם היא רוצה לצאת משם שלא תספר לנו. האמירות השפילו אותה", סיפרו הורי הילדה לגורם - שהוסיף כי מלבד האמירות, החשודים הנוספים ככל הנראה סייעו למעשה גם בכך שמנעו מהילדה לברוח.

ילדה, אילוסטרציה, התעללות
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

קודם לכן המשטרה הודיעה כי בתום חקירה ממושכת ואיסוף הממצאים נגד הנאשם, פלסטיני תושב דיר קדיס, הוגש נגדו כתב אישום חמור. לפי המשטרה, הנאשם פיתה את הילדה להגיע איתו למבנה סמוך שהיה בהליכי בנייה ושם ביצע בה את המעשים החמורים. בשבוע הבא יתקיים דיון בבקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

כתב האישום מתייחס למקרה חמור אחד שהתרחש בטווח זמן קצר, ואולם הורי הילדה סיפרו לגורם: "היה קשר חד-צדדי לאורך זמן שכלל גם נגיעות. היא ילדה וזה היה מהלך שלו לאורך תקופה. זה ככל הנראה לא היה המקרה הנורא היחיד".‎

"הכיר את הילדה, נתן לה ממתקים ותקף"

החקירה התנהלה במשך כשלושה חודשים ונתקלה בקשיים לא מועטים משום שעד לאחרונה הפרשה הייתה בגדר "מילה כנגד מילה" והנאשם הכחיש את המיוחס לו. מכתב האישום עולה כי הנאשם, שעבד במוסד חינוכי באזור בנימין והועסק בניקיון ותחזוקה, הכיר את הילדה במוסד החינוכי וטיפח עימה קשר: במשטרה ציינו כי הנאשם דיבר איתה מעת לעת ונתן לה ממתקים.

"באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור שהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה בנסיבות מחמירות תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה ורק לאחר שמסיים הנאשם לבצע את זממו משחרר אותה לביתה", נכתב בהודעת המשטרה.

אילוסטרציה
החשוד הואשם במעשים החמורים. אילוסטרציה | צילום: 123RF, חדשות

במחוז ש"י במשטרה ציינו כי השוטרים ניהלו "חקירה מורכבת במהלך מספר חודשים בעקבות תלונה על אינוס בנסיבות מחמירות של ילדה כבת 7". בתום החקירה, הפרקליטות הצבאית הגישה היום בבית המשפט הצבאי בעופר כתב אישום חמור. הסעיפים שמיוחסים לנאשם: אונס בנסיבות מחמירות, תקיפה וחטיפה.

"משפחת הילדה היא משפחה אמיצה שפנתה למשטרה", סיפר עו"ד של המשפחה, חיים בלייכר מארגון "חוננו". "הדרישה הכי חשובה שלנו היא שייעשו מאמצים לזהות את החשודים הנוספים ולעצור אותם. מדובר בפצצות מתקתקות שחייבים לעשות כל מאמץ על מנת לנטרל הכי מהר שאפשר".

בהכנת הכתבה השתתף משה נוסבאום.