פרשת אונס בת ה-7: בעקבות סימני שאלה שעולים מכתב האישום שהוגש שלשום, היום (שלישי) התקיימה התייעצות דחופה בין פרקליט המדינה, הפרקליט הצבאי הראשי וראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, וזאת בעקבות מידע חדש שהתקבל. המידע הזה העלה אפשרות לכאורה שהנאשם, נאזי עבד אל חמיד קטוסה, פלסטיני בן 46 מכפר קדיס שליד רמאללה, קשור או מעורב במקרה אחר, נוסף, חוץ מהמקרה הזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בהודעה משותפת של המשטרה והצבא שפורסמה לאחר הדיון החריג נמסר כי הוחלט להעביר את האחריות לחקירת המקרה ליחידה המרכזית במחוז ש"י - וזאת על מנת לערוך השלמות חקירה נוספות: "ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות משותפת שנערכה הערב ביחס לתיק על ידי ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק. נוכח רגישות הענין שותפו בהתייעצות גם פרקליט המדינה וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה".

השאלות הקשות שטרם נענו

גם עכשיו אין עדיין מסמך או קביעה חד-משמעית שמצביעה על כך שהילדה אכן נאנסה. בהקשר זה מתברר שלאחר המקרה, אמה לקחה אותה לבדיקה אצל רופאת משפחה, שזיהתה סימן לפגיעה כלשהי והמליצה לאם לנסוע לבית החולים הדסה עין כרם לרופא מומחה - אך משום מה האם נמנעה מלעשות זאת.

סימני השאלה בפרשה 2
צילום: חדשות

תמיהה נוספת נוגעת לחוות הדעת של חוקרת הילדים שקבעה כי הילדה לא יכולה לתאר ולזהות מי אנס אותה. אלא שבמשטרה אומרים מנגד, שכבר למחרת העדות אצל חוקרת הילדים, תוך כדי שיחה עם אחת המורות בבית הספר, זיהתה הילדה את הנאשם והצביעה עליו.

סימני השאלה בפרשה 1
צילום: חדשות

סימן שאלה נוסף שמעלה כתב האישום הועלה כבר אתמול: איך זה ייתכן שהנאשם גורר את הילדה בניגוד לרצונה במשך 10-12 דקות לאורך רחוב ראשי באמצע היום, ובלב היישוב - כשהיא בוכה לעיתים - ואיש לא מבחין בכך, מבית הספר עד הבית שבו היא נאנסה לכאורה?

סימני השאלה בפרשה 4
צילום: חדשות

התהייה האחרונה היא אם ניתן לבסס כתב אישום על אונס אכזרי רק על סמך עדות אחת של ילדה בת 7. למרות סימני השאלה, לא ניתן להתעלם מהעובדה שהנאשם נמצא דובר שקר בבדיקת פוליגרף שנעשתה לו ומהעובדה שהילדה זיהתה אותו פעמיים: פעם אחת בבית הספר ופעם שנייה במסדר הזיהוי בתמונות.

סימני השאלה בפרשה 3
צילום: חדשות

על רקע הדברים הללו, גורם משפטי בכיר אמר הערב לחדשות כי בנסיבות שנוצרו - הוא בספק אם פרקליטות אזרחית הייתה מגישה כתב אישום. בכיר בפרקליטות הצבאית התייחס גם הוא לדברים ואמר כי "לא היה ניתן להימנע מהגשת כתב האישום, למרות כמה בעיות מטרידות שעולות מהחקירה ואין להן מענה". במקביל, משפחתה של הילדה החליטה היום לפטר את עורך הדין שמייצג אותם מארגון "חוננו", וזאת בניסיון "להוריד פרופיל" כדי לנסות להנמיך את העיסוק בפרשה.

בתוך כך, חרף קריאתו הנחרצת של השר לביטחון הפנים - השב"כ טרם נקרא להתערב בחקירה, וזאת למרות שיש לו יכולות והיתרים לבצע חקירות שלמשטרה אין. הסיבה היא שאף גורם לא פנה אליו בנושא או ביקש את התערבותו.

ס', שהעסיק בעבר את הנאשם אמר הערב בתוכנית "שש עם עודד בן עמי" כי "מה שאנחנו מפחדים, בתור אנשי היישוב, שתפסו כאן את הבן אדם הלא נכון, והאיש שעשה את זה מסתובב חופשי וזה מחר יכול לבוא לכל אחד ואחד מהילדים שלנו ולכן אנחנו דורשים ומבקשים מהמשטרה לבדוק את כל כיווני החקירה ולתפוס את הנאשם האמיתי ולמצות איתו את הדין".

פרקליטו של הנאשם באונס בת ה-7 העלה היום תהיות בדבר התנהלות החקירה והתביעה הצבאית בכל הנוגע לפרשה המחרידה. בשיחה עם החדשות Online אמר עו"ד נאשף דרוויש: "אני אומר בוודאות שאנשים הולכים להיות בהלם מהתוצאה שתתקבל בימים הקרובים". עורך הדין טען כי לא מדובר בתיק סגור וייתכן שזהות התוקף היא שונה: "לא בטוח שזה ערבי בכלל". עוד התייחס עו"ד דרוויש לפוליגרף שעבר קטוסה: "הבדיקה היא בשוליים של הדבר, מדובר ביותר מבדיקה אחת - באחת מהן יצא דובר שקר ובשנייה דובר אמת".