תהילה נגר ז
תהילה נגר ז"ל והנאשם בהריגה | צילום: החדשות

"מקווים שבית המשפט יבטל את הסדר הטיעון": בבית המשפט העליון התקיים היום (שני) דיון בעתירת משפחת תהילה נגר ז"ל, בדרישה כי הפרקליטות תחזור בה מהסדר הטיעון עם הנאשם בהריגתה, ראיד רושרוש. במסגרת הסדר הטיעון מחודש פברואר האחרון, הופחת האישום מרצח להריגה ונקבע כי העונש שתדרוש המדינה לא יעלה על 20 שנות מאסר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

המשפחה טוענת, באמצעות עו"ד אפרים דמרי, כי העובדות בהן הודה רושרוש בכתב האישום המתוקן מבססות עבירת רצח, ולכן הרשעתו בסעיף המופחת בלתי חוקית. לפיכך, תדרוש המשפחה לתקן את האישום לרצח או לבטל כליל את הסדר הטיעון ולנהל את המשפט עד תומו.

המדינה מצדה צפויה לבקש בדיון מבית המשפט לדחות את העתירה, בטענה שאין זה נהוג שבית המשפט יתערב בהסדר טיעון אליו הגיעו התביעה וההגנה. זאת מתוך הנחה שאין טובים מן הצדדים להליך הפלילי המכירים לעומקן את הראיות לקבוע בעניין הסדר הטיעון.

רושרוש בדיון בבית המשפט, היום
רושרוש בדיון בבית המשפט, היום | צילום: פלאש 90, יונתן זינדל, חדשות

"אנחנו דורשים שהרוצח הסדיסט ישלם את המחיר על הרצח. בהתחלה לא התערבנו וסמכנו על המשטרה אבל בגדו בנו ושיקרו לנו", אמר יגאל נגר, אביה של תהילה ז"ל, לחדשות Online לפני כניסתו לדיון. "פרקליטת המחוז אומרת שהוא הרג את הבת שלי אבל הוא רצח אותה. את הכאב שלנו אי אפשר לקחת, אבל התקווה שלנו שבית המשפט יבטל את הסדר הטיעון".

הדיון היום נערך בעקבות החלטה חריגה של בג"ץ לעכב את מתן גזר הדין בעניינו של רושרוש בבית המשפט המחוזי בנצרת, עד להחלטה בעתירה. מדובר בצעד חריג של בג"ץ, שנמנע בדרך כלל מלהתערב בהליך פלילי שעודנו מתנהל בערכאה נמוכה יותר.

המחאה נגד הסדר הטיעון
המחאה נגד הסדר הטיעון | צילום: חדשות

מדובר בדיון ראשון בעתירה הנידונה בפני שלושה שופטים, ומשכך לא צפויה היום החלטה בעתירה. "בכתב האישום המתוקן הודה רושרוש שהוביל את תהילה למקום חשוך, תקף אותה, בעט בה, הכה אותה בפניה עד זוב דם, השליכה לשיחים וחנק אותה", מספר עו"ד דמרי שמייצג את המשפחה. "לאחר מספר דקות גרר אותה בעודה בחיים לצדו השני של החניון, הרים אבן שפה מהמדרכה במשקל 30 קילו ורוצץ את גולגולתה בכוונה. משהודה בעובדות אלו המדינה מחויבת להאשימו ברצח, לא מדובר בהריגה".

עו
עו"ד אפרים דמרי | צילום: יח"צ, חדשות

"אסור לנו לתת לזה להפוך למקרה זדורוב שתיים", אמר עו"ד דמרי. "מישהו רצח את תהילה. אם הפרקליטות בטוחה, כמו שאנחנו מאמינים, שרושרוש הוא הרוצח עליה לנהל את המשפט עד להרשעתו ברצח. אם הפרקליטות אינה מאמינה שהוא הרוצח מחובתה למצוא את הרוצח ולהביאו לצדק".