שחרור קטוסה ממעצר. היום
שחרור קטוסה ממעצר. היום | צילום: פלאש 90, חדשות

מחמוד קטוסה שוחרר היום (שלישי) מבית הכלא לאחר שבוטל כתב האישום שהוגש נגדו באונס הילדה בת ה-7, אך על פי גורם המקורב לחקירה, במשטרה השקיעו מאמצים רבים של הרגע האחרון למניעת שחרורו - בין היתר לקיחת הילדה לדירה שבה נטען כי נאנסה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגורם סיפר להחדשות Online כי אתמול הועברו למשטרה בגדים של הילדה, יומן שכתבה מאז הפגיעה ובובה שלטענתה קיבלה במתנה מקטוסה. ביומן תיארה הילדה את המקרה, סיפרה על החוויה הקשה ואף ציירה את מה שאירע. על פי הגורם, עד אתמול בבוקר נשמרו בבית הילדה בגדים שלבשה ביום האירוע ולא עברו כביסה, וילקוט בית הספר שלה. לטענתו, המשפחה לא מסרה את הפריטים מכיוון שלא נתקבלה בקשה מהחוקרים.

נוסף על כך, נחשפו פרטים על העדות שנתנה הילדה בשעות הלילה שכללה שיחה עם חוקרת ילדים, שחזור האירוע בדירה שבה נטען כי האונס בוצע וניסיונות לזיהוי פריטים שיסייעו בחקירה.

עו
עו"ד פריד ועמיתו טל גבאי | צילום: ללא, חדשות

מסביבתו של גורם שמסר עדות במסגרת החקירה מסרו כי בתשאול נוסף שבוצע בשבוע האחרון הוצגו לו תמונות שלא הוצגו לו בפעם הקודמת והוא נשאל האם הוא מזהה את הדמויות בתמונות. הוא ציין גם שמלבד התמונות, החוקרים לא הציגו בפניו פרטים חדשים, והוא אף נשאל האם הוא שמע על דברים חדשים שיכולים לסייע בחקירה.

"הילדה ומשפחתה בהלם טוטאלי, הילדה שבורת לב ולא מוכנה לצאת מביתה", הצהיר הבוקר עורך הדין שמייצג את המשפחה, יהודה פריד. "אנחנו שוקלים ברגעים אלו את המשך דרכנו. נכון לאתמול בשעה 12 בלילה, הילדה היתה עדיין בחקירה ועל פי המידע שבידינו היא זיהתה באופן נחרץ את הנאשם כמי שאנס אותה".

"כידוע לכם, אתמול התקבלו ראיות חדשות מזעזעות ומדאיגות ולא ברור לנו איך ייתכן שלמרות ראיות אלו ונחרצות הילדה", הוסיף עורך הדין. "המדינה מתעוררת הבוקר לסיטואציה בה משחררים הביתה אדם שילדה בת 7 טוענת בנחרצות שהוא האיש שאנס אותה. תושבי מדינת ישראל צריכים להיות מאוד מודאגים בבוקר זה - ההחלטה לבטל את כתב האישום היא לא פחות מהפקרות".