הנהג החשוד בפגיעה (צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות)
הנהג שהסגיר את עצמו מואשם | צילום: הדס פרוש/פלאש 90, חדשות

כחודש וחצי לאחר תאונת הפגע וברח בירושלים, הוגש כתב אישום נגד שני הנוסעים ברכב: נתנאל סנדרוסי בן ה-23 ממגדל העמק ומאיר גמליאל. השניים הואשמו היום (שני) בתאונה בה נפגע בן ה-11 באורח אנוש בשכונת רמות שבירושלים. התאונה התרחשה ב-21 באפריל ובמשך חמישה ימים חיפשה המשטרה אחר סנדרוסי ואף פרסמה את תמונתו. לבסוף הוא הסגיר את עצמו ומעצרו הוארך מספר פעמים, למרות שהכחיש כי נהג ברכב בזמן התאונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

החשדות שיוחסו לסנדרוסי במהלך חקירתו - הפקרה אחרי פגיעה, שיבוש מהלכי משפט, הכשלת חקירה, קשירת קשר לעבור עבירה, התנהגות הגורמת נזק, נהיגה בחוסר זהירות, נהיגה ברמזור אדום ונהיגה בקלות ראש - רבים מההאשמות שהוגשו בסופו של דבר. האישום הסופי כולל שלושה סעיפים בסך הכל: הפקרה אחרי פגיעה נגד סנדורסי, וחובת נוסע להתקשר לגופי ההצלה ונהיגה במהירות מעל המותר נגד גמליאל.

הרכב שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח (צילום: חדשות)
הרכב שהיה מעורב בתאונת הפגע וברח | צילום: חדשות

על פי כתב האישום נהג סנדרוסי במהירות גבוהה ומאיר גמליאל נסע עימו ברכב. כשהגיעו לצומת המדוברת פגעו בבן ה-11 שחצה אותה, כשרמזור הולכי הרגל הורה לו אדום. הנאשמים, אשר הבחינו בפגיעה, עצרו את הרכב בסמוך, ולאחר שעמדו על הפגיעה, התיישב גמליאל בכיסא הנהג ועזב את הצומת במהירות גבוהה. זאת מבלי שהנאשמים ניסו לסייע לילד, להזעיק עזרה ואף לא הסגירו עצמם כמי שהיו מעורבים.

במסגרת החיפושים שלאחר התאונה אותר הרכב, נטוש בגבעת זאב, כבר באותו לילה. עם זאת, התברר כי סנדורסי לא החזיק בבעלות על הרכב והוא קיבל אותו ברשות. כתוצאה מהתאונה סובל הילד מפגיעה רב מערכתית ובבדיקה קלינית נקבע כי הוא במצב של מוות מוחי.

בעמוד האינסטגרם של סנדורסי נמצא סרטון שהועלה ב-2016 ובו נראית נסיעה שבה השתתף לכאורה כשמד המהירות עומד על 220 קמ"ש. לפי הסרטון לא ברור אם הנהג היה סנדרוסי או מישהו אחר, אך אחד הקולות שנשמעים בו אומר: "אחי, אנחנו על שני קילומטר בשנייה". את הסרטון העלה סנדרוסי תחת הכיתוב: "תבואו, יש בית ריק", כלומר שיש לנסוע במהירות רבה. בתגובות לסרטון שהועלה כתבה אחת העוקבות: "אתה יודע שעל סרטון כזה המשטרה יכולה לקנוס אותך?".

הוא עצמו הכחיש בתוקף את העבירות המיוחסות לו ובחדשות Online פורסמה לפני כחודש הגרסה שמסר לחוקריו. "לא נהגתי ברכב, שכרתי את הרכב באותו יום ממישהו שמשכיר כלי רכב לפי שעה ואחרי שסיימתי להשתמש בו, השארתי אותו במקום המוסכם ביני לבינו", טען. "זה קרה שעות לפני התאונה". לשאלת החוקרים מדוע הוא התחבא ולא הגיע למסור עדות הוא השיב: "אני תלמיד ישיבה, אין לי טלפון חכם ואין לי טלוויזיה. ברגע שאנשים התחילו להגיד לי 'המשטרה מחפשת אותך, ראינו את התמונה שלך בעיתון', ישר באתי אליכם".

סנדרוסי בבית המשפט, ארכיון (צילום: פלאש 90, נועם רבקין פנטון, חדשות)
סנדרוסי בבית המשפט, ארכיון | צילום: פלאש 90, נועם רבקין פנטון, חדשות

אולם, המשטרה לא האמינה לגרסתו וגורמים המעורים בחקירה אמרו שיש סיבה לכך שנעלם. לטענתם, הוא כנראה נהג תחת השפעת סמים או אלכוהול ונמלט כדי שלא תהיה עדות לשימוש שלו בחומרים אסורים. על פי החשד, הילד שנדרס חצה במעבר חצייה באור ירוק - ואילו סנדרוסי חצה את הצומת ברמזור אדום ופגע בו.

בהמשך לגרסה שהציג בבית המשפט, לפיה הוא כלל לא נהג ברכב בזמן התאונה - בני משפחתו של סנדרוסי יוצאים להגנתו: "הרשיעו אותו מראש מבלי להגיע לחקר האמת". אביו של סנדרוסי, אליהו, טען בבית המשפט ששפכו את דמו. "ליבי שותת דם, שפכו את דמי - שפכו את הדם של הבן שלי, החליטו עליו החלטות כאלה".

תמונת החשוד שפרסמה המשטרה (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
תמונת החשוד שפרסמה המשטרה | צילום: דוברות המשטרה, חדשות