המידע החדש שהועבר בשבוע שעבר למשטרה ושהביא לפתיחת החקירה מחדש בצעד חריג היה דברים שהעביר גורם רווחה ביישוב המדובר. בעקבות פתיחתה של החקירה הוחלט לשחרר את קטוסה, וכעת לאחר שחרורו - החקירה המשטרתית נפתחת לכיוונים נוספים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אתגרי החקירה של המשטרה
אתגרי החקירה של המשטרה | צילום: חדשות
אתגרי החקירה 3
צילום: חדשות
אתגרי החקירה 1
צילום: חדשות

בין היתר נבדקת האפשרות שהילדה נפגעה מינית על ידי גורם מסביבתה או מהיישוב שבו היא מתגוררת. במקביל, יימשכו המאמצים לגבות את עדותה של חברתה של הילדה, שהוגדרה כ"עדות תומכת ומשמעותית".

אותה עדות של החברה עשויה לתמוך בגרסת הילדה שקטוסה הוא שאנס אותה - או להפריכה. עם זאת, במשטרה ניסו עד אמש לגבות את העדות, אך לפי שעה ללא הצלחה. המשטרה גם תפתח במאמץ מיוחד לנסות ולאתר את כל הפועלים הפלסטיניים ששהו היישוב באותו תאריך שעל פי גרסת הילדה ארע האונס.

אותו גורם רווחה ביישוב סיפר שהילדה שנאנסה לכאורה סיפרה לחברתה - בזמן אמת - על התקיפה המינית, זמן קצר לאחר שארעה ועוד לפני שאמרה על כך להוריה והרבה לפני הגשת התלונה. לאחר מכן קיימו חוקרי המשטרה מאמץ רחב היקף לגבות את העדות של הילדה הנוספת - אלא שהוריה לא הסכימו לאפשר לבתם להעיד בנושא.

קטוסה עצמו, ששוחרר מהכלא לאחר 56 ימים, האשים הערב בריאיון ל"חמש עם רפי רשף" את המשטרה בכך שעצרה אותו לשווא וסיפק הסבר לכך שנמצא דובר שקר בבדיקת הפוליגרף. "עשו את הפוליגרף בצורה מוטעית ובעברית בלבד", אמר.

אחת התלונות של קטוסה היא על כך שבדיקת הפוליגרף שקבעה כי הוא דובר שקר נעשתה בצורה מוטעית ולמרות ששפת אמו היא ערבית, הבדיקה נעשתה בעברית בלבד. "לא הראו לי תמונה של הילדה ואני לא מכיר אותה", אמר. "לא יודע מי זאת ועל מה מדובר בכלל, אני חף מפשע".