שאול שמאי. "נגע גם בנו" (צילום: פלאש 90)
שאול שמאי, המורה הפדופיל | צילום: פלאש 90

הורים בבית הספר שבו לימד המורה הפדופיל שאול שמאי קיבלו אתמול (שלישי) מכתב ממנהלת בית הספר בו סיפרה שבמהלך שיחה על גזר דינו של שמאי, כמה מהתלמידים התוודו כי המורה נגע גם בהם. בית הספר זימן את ההורים לשיחה על הנושא, ומשטרת מרחב ירקון אישרה כי נפתחה חקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במכתב שנשלח להורים מספרת המנהלת על הגילוי: "במהלך השיחה עלה מפי מספר ילדים בכיתה כי שאול נגע בהם נגיעות שאינן מותאמות בעת היותו מחנך מחליף בכיתה".

המכתב שקיבלו הורי תלמידיו של שאול שמאי‎
המכתב שקיבלו הורי התלמידים | צילום:

המנהלת המשיכה בהצעת תמיכה להורים: "אנו שותפים לדאגה הרבה שדברים אלו מעוררים ומזמינים אתכם לשיח משותף עם צוות בית הספר וצוות השירות הפסיכולוגי".

"אחרי כל מה שהילדים וההורים עברו בשנה האחרונה, התעוררנו לבוקר קשה ביותר שבו גילינו כי עוד קבוצה גדולה של ילדים, נפגעה מהפדופיל הנורא שאול שמאי", אמרה חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, המלווה את ההורים מזה שנה. "אם למישהו היה ספק, הרי שאי אפשר לדעת כבר כמה ילדים באמת נפגעו מהאיש, במקום שבו היו אמורים להיות הכי בטוחים".

הח"כית לשעבר נחמיאס ורבין (צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות)
מלווה את ההורים כשנה. נחמיאס-ורבין | צילום: הדס פרוש, פלאש 90, חדשות

"הורי הכיתה שנפגעה, ואני לצידם, מנהלים מאבק איתנים כדי להבין מה ידע משרד החינוך ומה ידעה המנהלת, או לכל הפחות מה לא נבדק לפני שנתנו לתמנון הפדופיליה הזה להיכנס בשער בית הספר", הדגישה נחמיאס-ורבין. "עוד סיוט בבית הספר הזה, ולא יכול להיות שרק הילדים וההורים משלמים את המחיר. מישהו במשרד החינוך לא נותן תשובות וגרוע מכך, מסתיר ומטייח דברים, אבל אם היה למישהו ספק, המנהלת הזאת אינה יכולה להמשיך בתפקידה".

יו"ר ועד ההורים של בית הספר, ברק כפרי מסר: "אנחנו מזועזעים ממשמע הידיעה ורוצים לברך על כך שהפעם הגורמים המטפלים לא השתהו בטיפול בנושא".

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר שלשום 7 שנות מאסר על שמאי, ששימש מורה בבית ספר יסודי והורשע בשורה של עבירות מין בתלמידות בינואר האחרון. על שמאי הוטל לפצות כל אחת מהמתלוננת ב-25 אלף שקל כל אחת.

שמאי, בן 48 מראשון לציון, הורשע בביצוע מעשים מגונים - חלקם בנסיבות אינוס, וכן מעשים מגונים בפני קטין והדחה בחקירה. בנוסף, שמאי הואשם שעבר על איסור עיסוק במוסד לאחר הרשעה בעבירת מין.

השופט במשפט אמר: "אין להכביר במילים על חומרת המעשים. הוא ניצל את פערי הכוחות והמעמד תוך שהוא יוצר תנאים לביצוע המעשים, שהיו טראומה עבור הקטינות- והן יזדקקו לטיפולים נפשיים לאורך חייהן".