ארכיון
ארכיון | צילום: חדשות 2

בית הדין הארצי לעבודה חייב היום (שלישי) את חברת השכרת הרכב "אלבר" לשלם פיצויים לאחד מעובדיה לשעבר, שטען כי פוטר על רקע מוצאו. החברה תעביר לידי העובד פיצויים בגובה 80 אלף שקלים, וכן 16 אלף שקלים נוספים בגין הוצאות משפט, זאת לאחר שאנשיה קיבלו את הצעת בית הדין למשוך את ערעורם בנושא.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

איהאב נופל, תושב לוד בן 23 שהועסק על ידי החברה, זומן על ידי מנהליו לשימוע לפני פיטורים. אנשי החברה הסבירו לו כי החברה עומדת בפני צמצומי כוח אדם ובשל כך עליהם להפסיק את העסקתו.

נופל, שלדבריו קיבל את הבשורה בהפתעה גמורה, טען כי פיטוריו התרחשו משום שהוא ערבי. לדבריו בחברה הסיקו כי בשל מקום מגוריו, יש לו קשרים עם גורמים עבריינים וגנבי רכב - בין השאר על רקע מוצאו.

עו
עו"ד כבהא (משמאל) ואיהאב נופל | צילום:

לאחר שהחברה לא הצליחה להוכיח אחרת, בית הדין לעבודה בתל אביב קיבל בתחילת החודש את טענותיו של נופל ופסק כי על החברה לפצותו. ב"אלבר" לעומת זאת החליטו לערער לבית הדין הארצי, אולם גם שם סגנית נשיא בית הדין, השופטת ורדה וירט ליבנה, לא קיבלה את טענותיהם.

"פגיעה בכיס תרתיע מעסיקים"

במהלך הדיון היום בבית הדין הארצי הציעה השופטת לנציגי החברה למשוך את ערעורה, שכן אם לא יקבלו את הצעתה - היא עלולה לפסוק פיצויים נוספים לנופל. נציגי החברה החליטו לקבל את הצעת השופטת ומשכו את הערעור.

עו"ד פארס כבהא שייצג את נופל בדיון בירך על החלטת בית המשפט. "אנו נתקלים פעמים רבות בסיפורים שכאלה", אמר לחדשות 2 Online. "ההחלטות של בית הדין לעבודה בת"א ובית הדין הארצי הן החלטות שניתן להיאחז בהן על מנת למנוע אפלייה ופיטורים על רקע מוצא. כבר בימים אלה אנו מטפלים במספר תיקים מסוג זה ומקווים שפגיעות בכיסם של מעסיקים ירתיעו אותם מלבצע מעשים כאלו".