פישמן.
פישמן, ארכיון | צילום: פלאש 90, משה שי

לאחר שהצהיר בעבר אליעזר פישמן כי אינו מפחד מאיום הבנקים להכריז עליו כפושט רגל, הגיש היום (ראשון) עו"ד יוסי בנקל, המנהל המיוחד לנכסיו של איש העסקים, בקשה להכריז עליו כפושט רגל. כמו כן ביקש עורך הדין מבית המשפט למנות אותו לנאמן בפשיטת הרגל, ולאפשר לו להעמיד למכירה את הנכסים הרשומים על שמו של פישמן בארץ ובחו"ל.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד דרש בנקל למנות משרד רואי חשבון המתמחה בביקורת חקירתית לצורך עריכת חקירות חשבונאיות וכלכליות, בקשר עם נכסי ועסקי פישמן ובני משפחתו. כמו כן ביקש בנקל מינוי חוקרים פרטיים בארץ ובחו"ל, לשם איתורם של נכסים שהשליטה בהם, במישרין או בעקיפין, הינה או אמורה הייתה להיות של פישמן.

בבקשתו נימק בנקל והסביר כי היא מגיעה על רקע סירוב הבנקים לחתום על ההסדר מול פישמן. "התנגדותו של בנק הפועלים לעקרונות ההסדר ודרישתו 'לקידום הליכי פשיטת הרגל' סותמת את הגולל על כל ניסיון להשגת הסדר, מן הטעם הפשוט כי בנק זה הינו הנושה הגדול ביותר של החייב", כתב עורך הדין. "לאור כל האמור והמפורט לעיל, יתבקש בית המשפט הנכבד להורות על קיום דיון בפניו, בהקדם האפשרי ובסיומו להורות כמבוקש בכותרת בקשה זו".

בשבוע שעבר אמר פישמן בריאיון לחדשות 2 כי הכרזה עליו כפושט רגל לא תכניס לבנקים כסף רב יותר מאשר הסדר החוב. "הם יודעים שאין לי עוד כסף לתת, הם לא יצליחו לתפוס נכסים אחרים כי אין. סתם מקשקשים כדי להפעיל לחץ, הם לקחו את הכול, נקודה". עוד ציין כי ביתו רשום על שם אשתו: "זה כבר 30 שנה על שמה. היא הסכימה בשביל ההסדר לתת חלק מהבית - אם אין הסדר, אני לא צריך לעזוב את הבית", הבהיר.

לדבריו, הטענות כי הוא אינו מסוגל להביא כספים באופן עצמאי אינן נכונות. "את כל הכסף שלי לקחו, לקחו רכוש בכמעט שני מיליארד שקלים - מאיפה אני מביא את זה, מסבתא שלי?", כעס. "אני לא מבין, שיעשו מה שטוב להם".

עוד הכחיש כי ניתן לתפוס נכסים שלו שהעביר על שם ילדיו. "זה כסף שלהם. יש חוקים במדינת ישראל, ואם לפי החוקים האלה זה לא בסדר אז שייקחו - אבל אם אומרים שפעלתי בעורמה ואין להם הוכחות, אז שלא יגידו", הצהיר. לדבריו, בתי ילדיו רשומים על שמם כבר שני עשורים.