רה
החזיק בחומרים מסווגים? אולמרט | צילום: גיל יוחנן

אחרי שעורך דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נתפס עם חומר שנחשד כמסווג, פרקליטיו מגיבים: במתקפה על שירות בתי הסוהר כתבו היום (ראשון) כי הודעת שירות בתי הסוהר היום היא "ניסיון נלעג שקרי ושערורייתי להפוך את מר אולמרט למי שכביכול עסק באיסוף מסמכים מסווגים ורגישים. זהו ניסיון מעורר קבס ובוז".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מר אולמרט מעולם לא הכניס לבית הכלא מסמך מסווג כלשהו, שמקורו באמ"ן, במוסד, בשב"כ, בוועדה לאנרגיה אטומית, או של גורם רשמי במדינת ישראל שמוסמך לסווג מסמכים כ'סודיים' או 'סודיים ביותר'", נכתב בהודעת הפרקליטים. "מעולם מסמך כזה לא היה ברשותו של מר אולמרט בבית הכלא ומעולם גם לא הוצא על ידו".

"לצערנו, מדובר בניסיון נלעג שקרי ושערורייתי להפוך את מר אולמרט למי שכביכול עסק באיסוף מסמכים מסווגים ורגישים", תקפו עוד. זהו ניסיון מעורר קבס ובוז. אנו דוחים ניסיון שמקורו בקצין מודיעין זוטר של שב"ס, נטול כל מעמד, להשחיר את מר אולמרט ולרמוז שיש סכנה ביטחונית בהתנהלותו וזאת על מנת לפגוע בבקשתו לקיצור שליש ממאסרו".

צפיפות בלתי נסבלת
כלא מעשיהו, ארכיון | צילום: משה שי / פלאש 90

הפרקליטים אף הסבירו כי "במשך כל תקופת שהותו בכלא כתב אולמרט ספר אוטוביוגרפי המשתרע על 1,200 עמודים שכוללים נושאים רבים ומגוונים כולל נושאים ביטחוניים. כדי למנוע ולו סטייה הקלה ביותר מנוהלי הביטחון הקפדניים שהוא נוהג בהם העביר אולמרט את כל כתב היד, כולל בנושאים אישיים ופרטיים, באמצעות הוצאת הספרים לצנזורה".  

בשירות בתי הסוהר טענו היום כי "עם כניסתו לריצוי המאסר, התברר כי אולמרט הכניס עמו חומרים שיש בהם רגישות ביטחונית גבוהה והובהר לו כי יוכל לכתוב את רשימותיו במהלך המאסר, אפשרות השמורה לכל אסיר, אך הרשימות והמסמכים, מפאת רגישותם ולאור דרישת גורמי הביטחון יישמרו במעטפה סגורה במקום מאובטח בבית הסוהר ולא בתאו". עוד נמסר כי אולמרט הוזהר שלא להוציא חומר כתוב מחוץ לכלא – אך ביום רביעי הבחין זקיף כי עורך דינו של אולמרט "קיבל לידיו מעטפה של חומרים, ועלה החשד כי המעטפה כוללת גם חומרים מסווגים".

על סמך זאת, ולאור העובדה כי בשב"ס חושדים שזוהי לא הפעם הראשונה בה ניסה אולמרט "להעביר חומרים ללא בדיקה מחוץ לבית הסוהר" – הוחלט למנוע ממנו חופשה ולהגביל את שיחות הטלפון שלו. כמו כן עורבו בנושא גורמי ביטחון ומשפט.