פאקר (ארכיון)
הוחלט לוותר על עדותו. פאקר | צילום: רויטרס

פרסום ראשון: במשטרה הודיעו אתמול (רביעי) כי לאחר התלבטויות רבות החליטו לוותר על עדותו של המיליארדר ג'יימס פאקר בחקירת "פרשת 1000". המשטרה מתכוונת בחודש הבא לסכם את התיק ולהמליץ: כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין קבלת טובות הנאה.

 לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתקופה האחרונה ניסו במשטרה להשיג את פאקר ולבצע חיקורי דין באוסטרליה. המאמצים לא צלחו, בעיקר בשל אורח חייו של פאקר, שמבלה את רוב ימיו על היאכטה המפוארת שלו, מפליג בעולם.

יוגש כתב אישום? נתניהו
יוגש כתב אישום? נתניהו | צילום: עמוס בן גרשון, לע"מ

עם זאת, מהמשטרה נמסר כי אין צורך בעדותו של מקורבו של נתניהו - פאקר. עד כה, בתיק 1000, תיק המייחס לנתניהו קבלה של טובות הנאה נאספו למעלה מ-90 עדויות המציירות, כך על פי המשטרה תמונה ברורה. עוד מציינים, כי בחודש הקרוב מתכוונים במשטרה לסכם את התיק ולהמליץ להגיש כתב אישום נגד נתניהו בפרשה.

חוקרים מגיעים לבית רה
חוקרים מגיעים לבית רה"מ (ארכיון) | צילום: חדשות 2

בתחילת החודש הצטרפה לחקירת המשטרה עורכת הדין הבכירה ליאת בן ארי. עורכת הדין נשלחה מטעם הפרקליטות ללוות את החקירה. צירופה של בן ארי היא תוספת משמעותית לצוות החקירה. בן ארי שימשה בעבר כפרקליטת מחוז תל אביב בנושא מיסוי וכלכלה ונחשבת כמי שנמצאת בחוד החנית במאבק בשחיתות הציבורית.

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה: "איזו הפתעה! אחרי אינספור הדלפות במשך חודשים ארוכים שהמשטרה תמליץ להעמיד לדין את ראש הממשלה, האם בכלל אפשר היה לדמיין שהם יודו באמת הפשוטה: שאין כלום - כי לא היה כלום".