דפנה מאיר ז
דפנה מאיר ז"ל | צילום:

נתן מאיר, אלמנה של דפנה מאיר ז"ל, מברך על החלטת בג"ץ להרוס את ביתו של המחבל שרצח את אשתו. "תמיד סמכתי על צה"ל וגם הפעם אני סומך על שיקול דעתו שאומר שצעד כזה יכול לסייע במניעת טרור", הוא אמר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"באופן אישי אני עסוק בלבנות ולא בלהרוס, ולכן אין לי עניין להתייחס מעבר לכך לנושא", הוסיף מאיר. מוקדם יותר היום פסק השופט חנן מלצר כי בית משפחתו של המחבל שרצח את דפנה מאיר בעתניאל בחודש ינואר האחרון, ייהרס. "הפיגוע הזה ממחיש באופן מובהק את הצורך בהרתעה", נימק השופט את החלטתו.

המחבל, מוראד באדר עבדאללה עדאיס בן ה-16, תושב השטחים, נעצר כיומיים לאחר הרצח. עדאיס חדר לביתה של מאיר כשהוא חמוש בסכין, ודקר אותה מספר פעמים בפלג גופה העליון לעיני בתה בת ה-15. על פי התיאורים שמסרה הבת, מאיר ניסתה להיאבק במחבל, וככל הנראה זעקותיה גרמו לו להסתלק מהמקום מבלי לנסות לפגוע גם בה.

יוחאי דמרי ראש מועצת הר חברון אמר היום כי החלטות בג"ץ מעוררת בו רגשות מעורבים: "מחד, אני גאה במערכות הישראליות שיודעות תמיד לשים את ידם על רוצחים מגואלים בדם ולבא איתם חשבון. ידע כל מחבל ורוצח שצבא ישראל לא ישקוט עד שיבואו עימו חשבון. מאידך, עלינו לדעת כי הריסת ביתו של מחבל לא יכולה להיות סוף פסוק. אל מול הכוחות שהורסים את ביתו ישנם ארגוני מחבלים שבונים עבורם בתים חלופיים.

"אני קורא לראש הממשלה ולשריה להחליט החלטות עקרוניות", הוסיף דמרי. "אל מול מחבל שרצה להשפיל את ריבונותינו עלינו להוסיף ריבונות. אל מול רוצח שרצה לגדוע חיים עלינו להוסיף חיים. אל מול ארגוני המחבלים החפצים להרוס ולהחריב את ישובנו עלינו להגדילם ולהרחיבם.
הדבר לא צריך לבא כתגובה למעשים נואלים אלה אלא כמדיניות חד משמעית".