תמונת אילוסטרציה (צילום: רויטרס, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

תביעת מיליונים נגד ש"ס: מורה ברשת החינוך של המפלגה, "מעיין החינוך התורני", הגיש תביעה ייצוגית של יותר מ-20 מיליון שקלים נגד הרש, על כך שחייבה את המורים המועסקים בה לעשות מנוי לעיתון המפלגתי "יום ליום", תוך ניכוי עלות המנוי מתלוש השכר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

את הכסף, כך נטען בתביעה, לקחה הרשת ישירות מהמשכורות שהועברו דרכה ממשרד החינוך למורים. במשרד החינוך אמרו אמש (רביעי) שהם בודקים את הסיפור הזה ויטפלו בחומרה במידה ואכן הדברים נכונים.

"רשת 'מעיין החינוך התורני' שהוקמה על ידי תנועת ש"ס ביצעה באופן שיטתי ניכויים שלא כדין משכר עובדיה לטובת מנוי לעיתון 'יום ליום' המזוהה עם התנועה", אמר עורך הדין קובי רפאלי, שהגיש את התביעה יחד עם שירלי רייף בשם המורה. "המנוי נכפה על העובדים והסכומים ביחס לאלפי עובדי הרשת מצטברים למיליוני שקלים. מדובר בעבירה בוטה על חוק הגנת השכר, שהיא גם עבירה פלילית. חמור שכך נוהג גוף שמתוקצב על ידי משרד החינוך. מטרת התביעה היא להחזיר את הכסף לעובדי הרשת".

תגובת מנכ"ל רשת "מעיין החינוך התורני" חיים ביטון: "ההחלטה לחייב את עובדי הרשת לחתום על מינוי לעיתון התקבלה בתקופת יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי. עם כניסתי לתפקיד לפני כשנה ביקשתי חוות דעת משפטית לעניין ונאמר לי כי הוראה כזאת נמצאת בתחום הספק. לפיכך, הוריתי מיידית להפסיק לחייב את העובדים לרכוש מינוי לעיתון. יתרה מכך: רכישת מנוי לעיתון כלל לא מוצעת עוד לעובדי רשת 'מעיין החינוך התורני'".