בעזה מאיימים להגיב (צילום: רויטרס, חדשות)
פעיל אחד, 18 אישומים | צילום: רויטרס, חדשות

אישום חמור נגד פעיל חמאס: הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד חבר בארגון הטרור, שלטענתם ביצע עבירות חמורות נגד ביטחון המדינה. בין העבירות המיוחסות לו: שותפות במנהרת הברחה, מעקב אחרי חיילי צה"ל ומספר ניסיונות לרצוח אותם.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

18 אישומים מפורטים בכתב האישום החמור נגד הפעיל בן ה-24, ששמו לא פורסם. על פי כתב האישום, שנוסח בפרקליטות מחוז דרום (פלילי) והוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, האיש "פעל על מנת לפגוע בחיילי צה"ל בגבול עזה ובאזרחים" יחד עם פעילים אחרים. 

"הנאשם, יחד עם אחרים, ביצעו תצפיות לעבר מטרות צבאיות באזור גבול עזה, עקבו אחר תנועת כוחות צה"ל והניחו מטעני חבלה נגד ג'יפים צה"ליים, במטרה לגרום למותם של חיילי צה"ל", נטען. בין השאר שיגר הפעיל עם חבריו טילים ופצצות מרגמה לעבר מוצב צה"לי ומעבר כרם שלום: "רק בנס לא נגרמה פגיעה בחיילים".

כמו כן הנאשם השתתף באימונים צבאיים של הארגון, התאמן בשימוש באמל"ח מסוגים שונים ועבר אימוני צליפה. ב-2014 הוא הצטרף כשותף לבעלות על מנהרת הברחה ממצרים לעזה - תמורת סכום של 7,000 דולרים. בתוך המנהרה הוברחו מדים צבאיים שהועברו לסוחרי אמל"ח בעזה: הוא קיבל תשלום חודשי בסך כ-2,000 דולרים. לבסוף המנהרה הוצפה במים על ידי המצרים.

כתב האישום שוהגש על ידי עו"ד מורן גז מייחס לנאשם ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, קשירת קשר לביצוע רצח, ניסיון רצח, מסירת ידיעות לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, אימונים צבאיים אסורים, חברות ופעילות בהתאחדות בלתי מותרת, עבירות בנשק ועוד. התיק נחקר על ידי שב"כ דרום ופח"ע ימ"ר נגב, והוגשה בקשה להארכת מעצרו עד תום ההליכים.