ישתחרר מהכלא? זדורוב
"מתנגדים לבקשה לדיון נוסף", זדורוב | צילום: חדשות 2

"הליך נדיר שאין בו צורך" - כך טענה המדינה בתשובתה היום (ראשון) לבקשתו של רומן זדורוב שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה ז"ל לקיים דיון נוסף בפסק הדין בו נדחה ערעורו ברוב דעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתשובת המדינה שהועברה לידי בית המשפט העליון נכתב כי קיומו של דיון נוסף הינו בגדר הליך נדיר המתבצע במקרים חריגים ויוצאי-דופן, בהם נפסקה הלכה העומדת בסתירה להלכות קודמות שנקבעו על ידי בית המשפט העליון. המדינה הסבירה כי "עיון בפסק הדין מלמד כי בית המשפט לא קבע ולא ביקש לקבוע בו הלכה חדשה".

בנוסף ציינה המדינה כי אין מטרת הליך הדיון הנוסף לשמש בכדי לערער פעם נוספת על ההכרעה בעניין זדורוב. "המחלוקת בין השופטים היא מחלוקת עובדתית הנוגעת להערכת חומר הראיות, ועל אף שהמחלוקת הובילה את האחד לזכות ואת האחרים להרשיע, הרי שלמעשה מפסק הדין עולה כי מדובר במחלוקת צרה מאוד", נכתב.

עוד צוין כי: "הליך זה אינו נועד לערער על ההכרעות העובדתיות העומדות ביסוד פסק הדין של בית המשפט העליון ולבחינה חדשה של חומר הראיות שנבחן על ידי ערכאת הערעור".

"לבחון את הספק הסביר"

פרקליטיו של זדורוב העבירו בקשה לדיון חוזר בפרשת הרצח, כחודשיים לאחר שבית המשפט העליון הרשיע אותו ברצח שהתרחש לפני כתשע שנים. מיד לאחר ההכרעה כבר הודיעו עורכי הדין לבית המשפט העליון כי בכוונתם לבקש דיון נוסף בתיק - הפעם בהרכב מורחב של בית המשפט העליון, שייבחן את ה"ספק הסביר" שעלה בדיון הקודם.

תאיר ראדה ז
תאיר ראדה ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, חדשות

בדצמבר האחרון דחה דחה הרכב של שלושה שופטי העליון את ערעורו של זדורוב, לאחר שזה הורשע כבר פעמיים בבית המשפט המחוזי. עורכי דינו הודיעו כי בכוונתם להגיש בקשה חריגה לבית המשפט העליון לקיים דיון נוסף, שיתבסס על דעת המיעוט של השופט דנציגר, שסבר כי יש לזכות את זדורוב מחמת הספק.

פרקליטיו של זדורוב, עורכי הדין משה שרמן וירום הלוי, נימקו את הסיבות לבקשה לדיון חוזר, בהן התעלמות לטענתם מראיות מזכות. "מדובר בראיות מהותיות בעל משקל סגולי. שורת הצדק מחייבת את הבאתן של ראיות אלה", הדגישו.