שירי סובול בבית המשפט, ארכיון (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
סובול בבית המשפט, היום | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

"ספק באמינות גרסתה, נשקפת ממנה סכנה": היום (שלישי) נערך דיון נוסף במשפטה של שירי סובול, הנאשמת ברצח אחותה התאומה הילי סובול ז"ל ביחד עם בן זוגה דוד ערן. השופט בני שגיא החליט להאריך את מעצרה של סובול עד תום ההליכים והסביר: "הגעתי למסקנה כי קיימות ראיות לכאורה שהנאשמת קשרה קשר עם הנאשם לגרום למות אחותה". סובול בכתה עם הישמע ההחלטה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב ציין כי אחת הראיות נגד סובול ובן זוגה היא עדותו של אסיר בחדר המעצר, לפיה ערן הודה בפניו על הרצח וטען כי הם תכננו את הרצח במשך כשמונה חודשים - עד ביצוע הרצח לפני כארבעה חודשים. כמו כן, כתב השופט בהחלטתו כי בחומר הראיות קיימות תכתובות המעידות על קיומו של מניע לרצח - ולכן דחה את הבקשה לשחררה.

"מחומר הראיות עולה פערי הכוחות בין השניים - היא מצטיירת כדומיננטית במערכת היחסים, בעוד שהוא החלש יותר", הוסיף השופט שגיא. "כולם אומרים שהוא כלי שרת בידי שירי ויעשה את מה שתבקש. במקרה אחד הוא חתך את עצמו ושלח תמונות אליה. הוא ביקש לזכות בנקודות אצלה ועל כן ביצע את הרצח, ראיות אלו מאששות את גרסת התביעה ומחלישות את טענות ההגנה".

הנרצחת והנאשמים ברצח
הנרצחת והנאשמים ברצח | צילום:

כמו כן נכתב בהחלטה כי התנהלות סובול בעת הרצח ואחריו "מטילה ספק באמינות גרסתה - תחילה אמרה כי מדובר בערבי שדקר וברח, בגרסה אחרת אמרה כי פתחה את הדלת וניסתה לעזור. באירוע טראגי שכזה היה מצופה שגרסתה הייתה אחידה ואמינה".

"מדובר ברמת מסוכנות משמעותית, גם מבחינת קור הרוח שהפגינה בעת ולאחר הרצח, לראיה השיחה למוקד והעובדה כי צילמה את גופת אחותה מיד עם תום הרצח", הוסיף. "פרטי המקרה מלמדים היעדר יכולת של ממש לצפות את מעשיה". השופט קבע כי למרות שערן דוד נמצא במעצר, סובול עדיין מסוכנת ולכן נדרש להאריך את מעצרה.

קרובת משפחתה של סובול שהייתה במקום יצאה בצעקות: "הכל כאן שקרים, התובעת עושה את הקריירה שלה על הגב של שירי, השוטרים אמרו שקרים".  לאחרונה קבע בית המשפט כי בן זוגה של סובול, ערן דוד, נמצא כשיר לעמוד לדין לאחר בדיקה פסיכיאטרית.

 שירי אמרה לערן: "מה עשית לי ולאמא שלי?"

בחודש שעבר, במסגרת אחד הדיונים חשפו עורכי דינה הקלטה בה נשמעים השניים - ושלטענתם מוכיחה כי שירי חפה מפשע ולא ידעה על הכוונה לרצוח את אחותה. בהקלטה נשמעת סובול משוחחת עם ערן בחדר החקירות - לאחר שהושארו שם לבדם. שירי הטיחה בו במהלך השיחה: "מה עשית לי ולאמא שלי?", זאת לאחר שאמר לה כי רצה שתרגיש בטוחה.

לאחר מכן היא שאלה אותו איך קרה שאחותה נרצחה - והוא החל להשיב לה: "עליתי לקומה חמש...". בשלב הזה, החוקרים היו בכניסה לחדר ואז שירי נשמעת אומרת לבן זוגה: "איך יכולת לעשות את זה?" בקול רם. כשיצאו מהחדר, היא לחשה לו כי היא אוהבת אותו אך ש"לא היה צריך לעשות את זה".

בהמשך ההקלטה נשמעת שירי שואלת את ערן באילו מקומות דקר את אחותה, הילי, והוא ענה: "במקומות שונים בפלג גופה העליון". לדברי שירי "הכל היה אצלה דם ולא ידעתי שאתה עשית לה את זה, גם כשנכנסתי לבית, זה לא עלה לי בראש". התביעה טענה, לעומת זאת, כי סובול ידעה שהיא מוקלטת - ובהקלטה נשמעת גרסה התואמת את גרסתה לאירועים, לפיה לא ידעה על רצח אחותה.