שמעוני. על חודם של 350 קולות
יועמד לדין? שמעוני | צילום: פלאש 90, חדשות

התפחות בפרשת איתמר שמעוני: במסגרת הבקשה של הפרקליטות מביהמ"ש להאריך את הרחקתו מהעירייה והאיסור שהוטל עליו לעסוק בענייני ראש העיר, הודיעה הפרקליטות לבית המשפט שכבר בשלב הזה התגבשו די ראיות שיאפשרו להגיש כתב אישום בכפוף לשימוע נגד ראש עיריית אשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה של הפרקליטות נאמר שבתוך כחודש, עד 13 במאי, תגובש טיוטת כתב אישום נגד שמעוני שתוצג בשימוע ושעימה הוא ידרש להתמודד.

שמעוני נחקר בחשד לביצוע עבירות מין בכמה נשים ובהן גם עובדות עירייה. בנוסף, ישנו מקרה אחד של אונס שלא ברור אם יכלל בכתב האישום שיוגש נגדו וחשד לקבלת שוחד שבאמצעות אותם כספים שילם על פי החשד לנושים כדי לקנות את שתיקתם.

המשטרה טוענת כי שמעוני ניסה לשלם דמי שתיקה למספר עובדות במועצת העיר ולנשים נוספות, על מנת שלא יתלוננו ולא יעידו על עבירות מין שביצע, בהן גם מעשה אונס. מהחקירה עולה כי בין המותקפות גם נשים שלא עבדו בעירייה, אך נזקקו לשירותים מסוימים מהרשות המקומית. 

על פי החשד, דמי התשלום הועברו למתלוננות מקבלן בנייה, ששמעוני קידם מיזמים שלו בעיר. בידי המשטרה שורה של ראיות נגד שמעוני, בהן גם האזנות ומסמכים אחרים שמבססים את החשד לעבירת השוחד.