דביר בהארכת מעצרו. ארכיון
דביר בהארכת מעצרו. ארכיון | צילום: חדשות 2

חבר "מחתרת בת עין" שלומי דביר השתחרר היום (שישי) מהכלא לאחר שריצה 13 שנות מאסר בגין עבירות נשק וניסיונות לביצוע פיגועים. דביר, אב לשמונה ילדים, היה מראשי המחתרת שתכננה לפגוע בפלסטינים על רקע גל הפיגועים ששטף את ישראל לפני יותר מעשור, והוא אחרון אסיריה שנותר במאסר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השבוע החליטה ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר לקצר בשנתיים את עונש המאסר שהוטל עליו ולשחררו בתום 13 שנות מאסר. בתוך כך הודיעה הפרקליטות בצהריים כי אין בכוונתה לערער על ההחלטה ולפיכך הוחלט בשב"ס לשחרר את דביר עוד היום.

"ברגשות מעורבים אנחנו מקבלים את שחרורו של שלומי לאחר מסכת ייסורים וטלטלות שמנעו את שחרורו מוקדם יותר, כפי שהיה צריך להיות", מסר בתגובה עורך הדין עדי קידר המייצג אותו מטעם ארגון 'חוננו'. " אנו נמשיך להיאבק בהתייחסות הקיצונית לאסירים הביטחוניים היהודיים".

היישוב בת עין, בו התארגנה המחתרת
היישוב בת עין, בו התארגנה המחתרת | צילום: www.bat-ayin.org

בפברואר האחרון שוחרר מהכלא חבר המחתרת עופר גמליאל לאחר שריצה 12 שנות מאסר. הוא הורשע יחד עם חבריו בתכנון פיגוע גדול במיוחד באמצעות פיצוץ של עגלת תופת בכניסה לבית הספר לבנות בשכונת א-טור במזרח ירושלים.

עופר גמליאל, ארכיון
עופר גמליאל, ארכיון | צילום: חדשות2קבוצת "מחתרת בת עין" כללה את האחים שלמה ושחר דביר-זליגר, עופר גמליאל וירדן מורג. הם נתפסו באפריל 2002 על ידי שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל והורשעו בניסיון לבצע פיגוע ובעבירות נשק.