שוטרים בזירת רצח, ארכיון (צילום: פייסבוק משטרת ישראל)
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לידיעה | צילום: פייסבוק משטרת ישראל

שלושה מקרי רצח, קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת נשק שלא כדין, הצתה, סחיטה באיומים, פציעה בנסיבות מחמירות ושוד: לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשו היום (שני) כתבי אישום נגד שמונה מעורבים בפרשת מוסלי, לאחר שגובשה נגדם תשתית ראייתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

השמונה - אביאל וואהל (37), ליאור גרינברג (42), עמרם כהן (59), ניר דבח (33), אלון מימון (32), שי אשולי (37), רועי אשולי (31) ויעקב יום טוב (32), נאשמים במעורבות במקרי הרצח של בר כהן ז"ל בבת ים ב-2012 ושל אוהד פרנקו ודניאל סמארה ז"ל בראשון לציון באותה שנה - שנחשדו בחברות בארגונו של מוטי חסין.

המלחמה העקובה מדם בין ארגון הפשיעה של חסין לזה של מוסלי החלה בעקבות רצח אבי דוד ז"ל, מקורב לאחרון, שהתרחש בספטמבר 2011. החשד שהתעורר בקרב אנשיו של מוסלי היה כי חסין אחראי לרצח. "בעקבות כך, קשרו הנאשמים ומוסלי קשר לגרום למותם של מוטי חסין ושל אנשים נוספים שנחשבו על ידי הנאשמים כנמנים עם חבורתו של חסין, כנקמה על מותו של דוד ז"ל", נכתב בכתב האישום.

על פי אחד האישומים, קשרו וואהל וגרינברג קשר יחד עם שי מוסלי לרצוח את בר כהן בן ה-20, "שזוהה על ידי הנאשמים כמי שנמנה עם חבורת מוטי חסין". עוד צוין בכתב האישום  כי "בלילה שבין 29.1.12 ל-30.1.12 בגינה בבת ים, על דעתו של וואהל, ירו גרינברג, האדם הנוסף ו/או אחר בתיאום עמם, מספר רב של קליעים במנוח וגרמו למותו". ימים אחדים לאחר ביצוע הרצח, כך נכתב, שילמו וואהל ומוסלי לגרינברג סכום של כ-50 אלף דולר.

מוטי חסין (צילום: פלאש 90/יהושוע יוסף)
ניצל מחיסול. מוטי חסין, ארכיון | צילום: פלאש 90/יהושוע יוסף

רצח פרנקו וסמארה: מכשיר עיקוב, אקדחים ומכונית גנובה

אישום נוסף מייחס לוואהל, כהן, דבח, מימון ורועי אשולי יחד עם מוסלי ואחרים "קשר לגרום למותם של אוהד פרנקו ודניאל סמארה ז"ל, אשר להבנת הנאשמים השתייכו לחבורת מוטי חסין". השיטה: דבח הדביק מכשיר עיקוב לרכב שכור שהיה בשימוש הקורבנות והנאשמים ביצעו פעולות מעקב במשך מספר שבועות לפני ביצוע הרצח. בהמשך הצטיידו הנאשמים באקדחים גנובים ובמכונית גנובה שלוחיות הרישוי שלה זויפה.

"ב-20.2.12 הגיעו כהן ואחרים ברכב גנוב, כשהם רעולי פנים ומצוידים בשני אקדחים גנובים, לבניין שבו התגורר סמארה עם אמו ובת זוגו. וואהל והאחרים ארבו לפרנקו ולסמארה שעה שהשניים הגיעו לבניין ולאחר מכן ירו בהם מספר רב של קליעים מטווח קרוב ובאיברי גוף חיוניים וגרמו למותם, השליכו את האקדחים בקרבת מקום, הציתו את הרכב הגנוב בשטח חולי ונמלטו מזירת הרצח", טענו בפרקליטות.

אלא שמתברר שלא רק מי שנחשדו בחברות בארגונו של מוטי חסין היו בסכנה, כך על פי האישומים נגד מוסלי וחבורתו, אלא גם חסין עצמו: על פי אחד מכתבי האישום שהוגשו לבית המשפט, קשרו וואהל, מימון ושי אשולי קשר לרצוח את ראש ארגון הפשע."במסגרת הקשר ערכו הנאשמים יחד עם עד המדינה והאדם הנוסף פעולות הכנה שונות להוצאת תכניתם אל הפועל, לרבות סיורים מקדימים באזור מגוריו של חסין, הצטיידות ברובה צלפים ועוד. לבסוף, תכנית הקשר לא יצאה על הפועל מחמת קשיים אסטרטגיים שבהם נתקלו".