אילן בן דב לא יורשע בנהיגה בשכרות (צילום: פלאש 90)
אילן בן דב לא יורשע בנהיגה בשכרות | צילום: פלאש 90

הבעלים של חברת פרטנר לשעבר אילן בן דב חתם על הסדר טיעון לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין סירובו לבצע בדיקת אלכוהול במחסום משטרתי לפני כשנתיים. בן דב הסכים להודות כי נהג ברכב כשאינו מסוגל לנהוג בביטחון סביר מחמת חולשה או ליקוי גופני במקום האישום המקורי בהיותו שיכור.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במסגרת הסדר הטיעון הוסרו כל האישומים המייחסים לבן דב נהיגה בשכרות לאחר שבחקירה נגדית של קציני המשטרה התברר שאיש העסקים לא יכול לנשוף עקב בעיה בריאותית. עורך דינו של בן דב, עופר חורש ציין כי הנאשם ביקש לבצע בדיקת דם בבית החולים ועבר את כל בדיקות המאפיינים, שמעידות שלא היה שיכור. לאור זאת, הסכימה התביעה להסדר מקל ללא שלילה בפועל.

עופר חורש, עורך דינו של בן דב
עופר חורש, עורך דינו של בן דב | צילום:

העונש שנגזר על בן דב במסגרת עסקת הטיעון הוא חודשיים פסילת רישיון על תנאי לשנתיים וקנס בסך 1,400 שקל. זאת בנוסף ל-30 יום פסילה שכבר ריצה בעקבות המקרה.

בהסדר הטיעון ביקש בן דב לחזור בו מכפירתו ולהודות במקרה בהתאם לכתב האישום החדש. "נענשתי במסע הכפשות בתקשורת", אמר במסגרת הבקשה לבית המשפט. "אין לי טענה לתביעה שעושה מלאכתה נאמנה. למרות שהצהרתי על מצבי בזן אמת, נענשתי בידי הקהילה והתקשורת ואני שמח כי התביעה, אמנם באיחור, הגיעה למסקנה כי לא סירבתי ולא נהגתי תחת השפעת אלכוהול. עיקר הנזק נעשה לאחר שביום תפיסתו פורסמו בכל ערוצי החדשוצת חשוד כי נהג שיכור ותחת השפעת אלכוהול

בן דב עוכב לחקירה לאחר שסירב לבדיקת אלכוהול במחסום משטרתי בו נתקל בדרכו מנמל תל אביב. השוטרים ביקשו ממנו לעבור בדיקת אלכוהול ולטענתם סירב לבדיקה ותקף אותם מילולית. "אתם לא יודעים עם מי יש לכם עסק", טענו השוטרים שבן דב אמר להם. "הסתבכתם בגדול".