מעצרו הוארך בחמישה ימים. אילוסטרציה
עונשי מאסר לשלות הצעירים, אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

בית המשפט המחוזי מרכז גזר היום (שני) עונשי מאסר על שלושה תושבי טייבה שהורשעו בחברות בארגון טרור לאחר שהציתו אצטדיון כדורגל בטייבה. על שניים, אמיר ג'בארה ומוחמד נאשף נגזרו 36 חודשי מאסר ועל השלישי אברהים שייך יוסף 28 חודשי מאסר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השלושה שהחזיקו בתפיסת אסלאמית דתית קיצונית ואף תמכו אידאולוגית בארגון הטרור דאע"ש ניסו למנוע הופעה של הזמר הערבי ישראלי הייתם חלאילה. הוא התפרסם לאחר שהשתתף בתכנית הריאליטי "ערב איידול" שנערכה בביירות. הנאשמים ראו את ההופעה ככפירה בדת האסלאם ובשל כך החליטו לפעול כדי למנוע אותה.

הציתו האצטדיון בכדי לגרום לביטול ההופעה

בבוקר ה-11 בספטמבר 2016 הסתננו השלושה לאצטדיון בו הייתה אמורה להתקיים ההופעה, הציתו ציוד במספר מוקדים ונמלטו מהמקום. כתוצאה מכך עלו באש 500 כסאות פלסטיק, חלקים בבמה, ארון ועמודי חשמל וציוד נוסף. בסך הכל הם גרמו לנזק המוערך בכ-78,000 שקלים.

עם זאת גורמי העירייה וההפקה שהיו נחושים לא לבטל את ההופעה השקיעו מאמצים רבים בשיקום האצטדיון וההופעה החלה כמתוכנן באותו הערב בנוכחות של כ-3,000 משתתפים. זמן קצר בטרם התחילה ההופעה התקשר נאשף למשטרה ואיים כי: "הטמנו מטען חבלה במגרש, בטייבה, תפנו את כל האנשים משם, תוך 10 דקות לפני שזה מתפוצץ". השלושה הורשעו במסגרת הסדר טיעון על פי הודאתם.