זאב רוזנשטיין, ארכיון
האם הבקשה שוב תידחה? (ארכיון) | צילום: פלאש 90 יוסי זליגר

ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר תדון ב-27 בפברואר בבקשתו של ראש ארגון הפשע זאב רוזנשטיין לקיצור תקופת מאסרו. מדובר בדיון השני בעניינו לאחר שבחודש יוני נדחתה בקשתו. עד כה ריצה רוזנשטיין 14 מתוך 17 השנים שנגזרו עליו. הדחייה הקודמת של ועדת השחרורים באה כחודש לאחר שפורסם כי הרשות לשיקום האסיר ממליצה על שחרורו המוקדם של רוזנשטיין למרות התנגדות המשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

גם 14 שנים אחרי שנכלא ואחרי שנים בבידוד, במשטרת ישראל ממשיכים להגדיר את ראש ארגון הפשע זאב רוזנשטיין כאסיר מסוכן בעל קשרים עמוקים עם עבריינים - והתנגדו נחרצות לשחרורו המוקדם מהכלא. "האסיר בעל מסוכנות גבוהה הנגזרת מפעילותו הפלילית, קשריו ומעמדו הבכיר בקרב ארגוני הפשיעה", נכתב בחוות הדעת של המשטרה לוועדת השחרורים בעניינו של רוזנשטיין. "מתחילת מאסרו ועד היום התקבלו 272 ידיעות מודיעיניות לגביו".

במשטרה טענו כי ראש ארגון הפשע מוסיף להיות מאוים ומסוכסך עם עבריינים בכירים, וכי קיים בידי שירות בתי הסוהר מידע לפיו רוזנשטיין לא "הפך עורו" בעת מאסרו. לדבריהם, רוזנשטיין ממשיך לשמש כמנהיג פשיעה וברשותו מספר לא מבוטל של אנשים עושי דברו, הסרים למרותו.

למרות הדברים הנחרצים של המשטרה, ברשות לשיקום האסיר קבעו כי יש לשחרר את רוזנשטיין ואף בנו בעבורו גם תכנית שיקום. בחוות הדעת שמסרה הרשות בעניינו, נכתב כי "רוזנשטיין יתייצב אחת לשבוע לטיפול פסיכו-סוציאלי. הוא יעבוד כיזם בתפקיד משרדי בחברה נדל"נית וישהה במעצר בית החל מהשעה 22:00 בלילה".

בשנת 2007, לאחר 16 חודשי מאסר בכלא פדרלי בפלורידה, הוסגר רוזנשטיין לישראל להמשך ריצוי עונשו. בהתייחס לעבירה זו, מסר כי היה מעורב בעסקת סמים "השקעתי כסף, התפתיתי להשקיע. עשיתי טעות.. בגילי זה לא היה צריך לקרות". רוזנשטיין אף ציין כי הוא מכה על חטא וכי "אין יום שעובר ואני לא מצטער. לא הייתי צריך את זה". לדבריו, כיום הוא "אנטי-סמים" ואף הקים מרכז גמילה מסמים בהוד השרון".

בעבירה השנייה המיוחסת לו, נשפט רוזנשטיין לחמש שנות מאסר בגין קשר לביצוע רצח משולש. בהתייחס לעבירה זו, כופר רוזנשטיין באשמה וטוען כי לא היה מעורב בה כלל. לדבריו, הוא חשש כי בעקבות פרשת הנשיא קצב הוא צפוי להישפט לתקופה ארוכה ולכן, בעצת עורכי דינו, בחר לחתום על עסקת טיעון. 

אין תמונה
עו"ד מיקי חובה

עורך דינו של רוזנשטיין, עו"ד מיקי חובה, מסר בתגובה: "רוזנשטיין עבר תקופה ארוכה מאוד בתוך כתלי בית הסוהר ללא שיצא לחופשה רגילה במשך 14 שנה. לטעמינו, בחלוף הזמן הרב ועם מיצוי כל אפיקי השיקום והטיפול המוצעים בכלא, ללא כל התנהגות חריגה או פורצת גבולות מצדו, אין שום עניין או אינטרס ציבורי להותיר אותו מאחורי סורג ובריח במשך ייתרת תקופת מאסרו, שכרגע עומדת על כשלוש שנים".

עוד מסר העו"ד כי "אנו מקווים שהוועדה הנכבדה לא תירא ולא תחשוש לעשות מלאכתה נאמנה על אף שלל הסיסמאות והתיאורים שמקורם בשמועות גרידא עוד מתקופת אזרחותו טרם כניסתו לכלא, אשר גורמי הפרקליטות והמשטרה מתעקשים להישען עליהם בהתנגדותם הנחרצת לשחרורו המוקדם חרף העדר כל ביסוס ראייתי במציאות היום".