אילוסטרציה
אילוסטרציה | צילום: zurbagan, 123RF

דרמה בבית המשפט המחוזי בירושלים: אב שנאשם במשך שנים באונס בתו זוכה היום (רביעי) מהעבירות שיוחסו לו. על-פי הידוע, בשנת 2012 התלונן האב כי אשתו תקפה אותו במסגרת הליך גירושין ביניהם. כשנקראה האחרונה לחקירה באזהרה, הגיעה בתו, בת 22, והתלוננה כי אנס אותה במשך שנים - מגיל 12 עד 16. במשך כשלוש שנים נחקר התיק ורק בשנת 2015 הוגש כתב האישום נגדו. היום, כאמור, הוא זוכה מחמת הספק.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סנגורו של החשוד, עו"ד עדי כרמלי, אמר כי "חמש שנים של עינוי דין באו אל קיצן בזיכוי הנאשם. אני שמח בשביל הלקוח שלי שזו התוצאה ושהצדק יצא לאור. יש להילחם בתלונות שווא. הכרעת הדין היום היא חלק מהמלחמה הצודקת הזו".

עו"ד שירי אורון, שמייצגת את המתלוננת בתיק, אמרה לחדשות 2 Online כי "האב זוכה מחמת הספק. זה מקומם בצורה בלתי-רגילה. מדובר בבחורה שנאנסה במשך שנים ועברה מסכת של אלימות מזעזעת על-ידי אביה החל מגיל מאוד צעיר".

ארכיון
ארכיון | צילום:

הפרקליטה הוסיפה: "הפרקליטות הובילה את התיק ויש לציין שהיא עשתה עבודת קודש והלכה איתה לאורך כל הדרך. לצערנו, נסיבות הזיכוי הן סביב גירושי ההורים - מה שעורר את הספק לגבי הרקע והתקופה שבה העניינים נפתחו. ברור שאין קשר בין האירועים למה שמרשתי עברה. זה מעביר מסר מאוד עגום למתלוננות שרוצות להתלונן נגד עברייני מין. בסופו של דבר התוצאה היא עצובה ומדאיגה מאוד".

אתמול זיכה בית המשפט המחוזי בנצרת פה אחד את חן איילתי (50), שהואשם ברצח אמו מרים בת ה-75 בביתה בקיבוץ מחניים. המדינה טענה כי אילתי ביצע את הרצח ביוני 2016 בעקבות חוב בגובה של אלפי שקלים, לאחר שגנב ממנה את כרטיס האשראי, אך השופטים זיכו אותו. איילתי נעצר בחודש יוני האחרון יחד עם אשתו לשעבר פלישיה (34), לאחר שאחותו העלתה חשד בפני המשטרה לפיו השניים מעורבים במעשה. "אני צריך להחזיר את הילדים אליי", אמר אילתי לאחר הזיכוי.