סרנה ובני הזוג נתניהו, ארכיון (צילום: פלאש 90)
יעלו לדוכן העדים. בני הזוג נתניהו | צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו יגיע הבוקר (שלישי) לבית המשפט השלום בתל אביב ויעלה על דוכן העדים במסגרת המשפט שמתנהל בתביעת הדיבה שהגישו הוא ורעייתו נגד עיתונאי "ידיעות אחרונות" יגאל סרנה. האחרון פרסם סטטוס בפייסבוק שעסק לכאורה במערכת היחסים בין השניים. בדיון בבית המשפט צפויים להעיד גם שרה נתניהו וראש השב"כ לשעבר יורם כהן, מטעמו של סרנה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

הגעת בני הזוג נתניהו לבית המשפט מגיעה על רקע ניסיונותיהם לדחות את הדיון. עם זאת, השופט עזריה אלקלעי סרב לבקשה שהוגשה מטעם עורך דינם וקבע כי "על ראש הממשלה להתפנות מעיסוקיו החשובים במועד החקירה".

השופט אלקלעי נימק את החלטתו בכך ש"מדובר בישיבת הוכחות שנקבעה לפני זמן רב בתיאום עם באי כח הצדדים". הוא הוסיף כי "אין ספק שהתובע כראש ממשלת ישראל הינו אדם עסוק ביותר ואין חולק כי עיסוקיו חשובים מאין כמותם. יחד עם זאת חייבים התובעים לדעת כי משהגישו תביעה לבית המשפט, עליהם להתייצב לדיון במועד שנקבע".

עוד אמר השופט בנימוקיו כי בשל העומס בית המשפט לא יוכל לדחות את דיון למועד אחר בזמן הקרוב. "זמנו של בית המשפט מצוי במשורה", כתב אלקלעי. "דחיית הדיון, בסמוך למועד קיומו, תגרום לירידת זמן שיפוטי יקר מפז לטימיון". עו״ד יוסי כהן, פרקליטו של נתניהו, אמר בתגובה כי ״הגשנו בקשת דחייה של כל הדיון, השופט דחה את הבקשה ואנחנו נמלא אחרי בקשתו״.

"כר נרחב לדמיון יוצר"

בפוסט שכתב סרנה, ובגינו נתבע, הוא תיאר מקרה שבו שיירת ראש הממשלה עצרה בכביש 1 במהלך נסיעה, ונתניהו עצמו הוצא מאחד מכלי הרכב, לכאורה, בשל ויכוח שהתנהל בינו לבין רעייתו. "כשבלילה נעצרת שיירת ראש הממשלה בכבדה, ארבעה רכבים שחורים ועוד מאבטחים ומגנים ורכבים ונפלט ממנה בחושך אל כביש 1 בצעקות גבר לא צעיר שהוא עילת הכל, כי אישה אחת לא רוצה שיישאר אתה באוטו ושמה ללעג את כל האבטחה ובעצם את כל המדינה. זה חלק מהחיים", כתב סרנה בעמוד הפייסבוק שלו לפני יותר משנה.

לאחר שבני הזוג נתניהו הגישו תביעת דיבה נגד הפוסט הזה, הגיש סרנה באמצעות עורכי דינו ליאור אפשטיין ואביגדור פלדמן, את כתב ההגנה שבו נכתב כי "בפייסבוק יש כר נרחב לתיאוריות קונספירציה ולדמיון יוצר". עוד נכתב לגבי הסטטוס כי "בעיקרו הוא אמת וכי אם יש בו פרטים לא מדויקים הרי שהם נבלעים באמת הכללית של הפרסום, וכי גרעינו הקשה של הסיפור הוא אמת". בנוסף, סרנה טען כי הסתמך בכתיבת הפוסט על מקורות.