שמעוני. על חודם של 350 קולות
עוזב את הלשכה. שמעוני, ארכיון | צילום: פלאש 90, חדשות

לאחר כתב האישום, ראש העיר אשקלון עוזב את העירייה: איתמר שמעוני, נגדו הוגש כתב אישום, הודיע היום (שלישי) בעמוד הפייסבוק שלו כי החליט להשעות את עצמו מהתפקיד והטיל על אפי מור למלא את מקומו. "משום שאני מוקיר ומעריך את האהבה והתמיכה הגדולה שקיבלתי מכם לכל אורך הדרך, ובמיוחד בתקופה הקשה האחרונה שאני עובר, אני רוצה שתהיו הראשונים לדעת שקיבלתי החלטה לא קלה בימים האחרונים", כתב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

זמן קצר לאחר הודעתו של שמעוני, הודיעה הוועדה להשעיית ראשי ראשי רשויות של משרד הפנים את דיונה באשר להמשך כהונתו של שמעוני: "בעקבות כתב אישום שהוגש נגדו. לאחר ששמעה את טענותיו של שמעוני ומנגד את עמדת הפרקליטות, קבעה הועדה בהסכמת הצדדים כי ראש העירייה יושעה לשנה מתפקידו".

"בכוונתי להתפנות מכל עיסוקיי כדי להוכיח את חפותי ולשוב בהקדם לתפקיד", הוסיף שמעוני, נגדו הוגש כתב אישום לפני שבועיים בגין לקיחת שוחד והפרת אמונים. על פי כתב האישום קיבל שמעוני, שוחד בסך 466 אלף שקלים, וסכום נוסף של 575 אלף שקלים בשל היותו ראש העיר, רובו ממקורות שאינם ידועים ובדרך נסתרת מעיני הציבור, מבלי שבירר את מקור הכספים.

"כעת הגיע הרגע שבו צריך לקבל החלטה קשה, ואין מנוס מלעשות את זה. החלטתי להקדיש את החודשים הקרובים למאבק המשפטי שאני צפוי לנהל, למשפחה שלי ולאנשים היקרים לי", הסביר.

שמעוני בבית המשפט, ארכיון
שמעוני בבית המשפט, ארכיון | צילום: פלאש 90

שמעוני הדגיש כי הוא אינו נוטש את המערכה, לדבריו: "תמיד אהיה בסביבה כדי לתת עצה ומילה טובה למי שייקחו מעתה והלאה את המושכות לידיים - ממלא מקום ראש העיר, אפי מור, ומנכ"ל העירייה, חיים סופר. האנשים האלה הלכו איתי כברת דרך ארוכה, בימים טובים יותר וטובים פחות. הם מכירים היטב את החזון שלי, יודעים להוציא לפועל את כל התוכניות הגדולות שרקמנו למען העיר הזו".

"לעת עתה, אני נפרד בכאב גדול מהתפקיד, אבל לא נפרד מכם", סיכם. "אמשיך לעמוד בקשר איתכם, גם כאן באמצעות הפייסבוק, עד שאשוב להנהגת העיר. אני אוהב אתכם בכל ליבי ומאמין שבעזרת ה', נצא מחוזקים מזה, ואחזור לשרת אתכם באהבה ונאמנות עוד שנים רבות".