לפי החוק, בג
ארכיון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות

חשיפה: עורך הדין שיגן על חוק ההסדרה מול שופטי בית המשפט העליון חשוד בפלילים. אחרי שהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע כי לא יגן על החוק בבג"ץ, בכוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו לשכור את שירותיו של עורך דין אחר. כעת מתברר כי האיש נחקר במסגרת פרשת ארי הרו, ושמר על זכות השתיקה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"נחקרתי במסגרת החקירה המתנהלת נגד לקוח של משרדי, מר ארי הרו, בנוגע לנסיבות המכירה של חברה בבעלותו", אמר עורך הדין, דוקטור הראל ארנון. "בכפוף למגבלות החלות עלי כעורך דין בענייניהם של לקוחותיי, שיתפתי פעולה באופן מלא עם החוקרים. אני בטוח שהחשדות נגד מר הרו יתבררו כעורבא פרח". ארנון שמר בחקירתו על זכות השתיקה ובית המשפט העיר לו ונזף בו על כך.

בנימין נתניהו וארי הרו
הרו ונתניהו, ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

ראש הסגל לשעבר של נתניהו נחקר במשטרה בחודש יולי בשנה שעברה ובחודש דצמבר 2015. הרו נחקר בחשד לעבירות מרמה ששמו נקשר בהן, וכן במסגרת החקירה המתנהלת בעניינו של ראש הממשלה.

לאחר שחוק ההסדרה אושר במליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית הודיע מנדלבליט כי יתייצב בבג"ץ נגד הממשלה כדי לטעון נגדו. טרם ברור אם מנדלבליט יגיע לבית המשפט בעצמו או יסתפק בשליח מטעמו.

יתייצב בבג"ץ נגד המדינה? | צילום: יהונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

רק פעמיים בעבר היה מצב דומה - ובשתי הפעמים לא הגיע בסופו של דבר האיום לכדי מימוש: הפעם הראשונה הייתה בתיק חשבון הדולרים של לאה רבין, אז הודיע היועץ המשפטי דאז אהרון ברק כי יתייצב בבג"ץ נגד רבין והממשלה, דבר שבסופו של דבר לא יצא אל הפועל. הפעם השנייה הייתה בפרשת קו 300. היועץ המשפטי דאז יצחק זמיר הודיע כי יגיע לבית המשפט כדי לטעון נגד החנינה לראשי השב"כ. בעקבות האיום הודח זמיר, ומחליפו יוסף חריש עמד לצד הממשלה.