אזריה במהלך הדיונים בבית המשפט
אזריה. ערעור יפגע בו? | צילום: פלאש 90, חדשות

מקורבים לצוות ההגנה הפורש של אלאור אזריה, עורכי הדין אייל בסרגליק, אילן כץ וכרמית שחיבר תקפו הבוקר (חמישי) את ההחלטה לערער על ההרשעה בהריגה, וקבעו כי היא תגרום לתביעה להגיש ערעור משלה על העונש הקל שנגזר עליו. "סבלנותם פוקעת", מסרו המקורבים והוסיפו כי "הם רואים לנגד עיניהם אך ורק את טובתו של אלאור". היום ידון בית המשפט בתאריך כניסתו לכלא של אזריה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

פרקליטו הנוכחי של אזריה, עו"ד יורם שפטל, הגיש אמש ערעור על הכרעת הדין בניגוד לדעת צוות ההגנה, מהלך שהביא להתפטרותם. במקביל תקף שפטל את הפרקליט הצבאי הראשי תא"ל שרון אפק ואמר כי הוא "סחט באיומים" את צוות ההגנה הקודם.

"הפרקליטים לא מוכנים להיגרר להשמצות ולמילים הבוטות הללו כדי לא לפגוע באלאור", הגיבו הבוקר המקורבים לצוות ההגנה שפרש. "הם הציעו לעמוד מאחורי שפטל שיוביל הליך המתקה או חנינה אך התנגדו ללכת לערעור בכל מחיר".

עוד הוסיפו כי "צריך לזכור שהשופט שהיה בדעת מיעוט רצה לשלוח את אלאור ל-30 חודשי מאסר במקום 18" ורמזו כי ההתנהגות של שפטל נותנת מוטיבציה לתביעה ללכת לערעור.

עורכי הדין הפורשים בסרגליק וכץ
אייל בסרגליק ואילן כ"ץ | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

"אנחנו רואים את התגובות של הקהל. אם לפני כן דעת הקהל הייתה עם אלאור - עכשיו אנחנו רואים את התגובות והטוקבקים והם מתחילים לאבד את סבלנותם. אם היו לוקחים את גזר הדין המצוין הזה - אלאור היה חוזר הביתה בתוך כמה חודשים כגיבור ואפשר היה למחוק לו גם את האישום הפלילי. מעניין שאותם פוליטיקאים שחיבקו את המשפחה אחרי גזר הדין נעלמו עכשיו".

מוקדם יותר היום התראיין שפטל בגל"צ והסביר את אשמת "הסחיטה" שהטיל על הפצ"ר. "הגדרתי במפורש כי לא מדובר בהיבט פלילי אלא מוסרי. הפצ"ר ודובר צה"ל לא אמרו מילת אמת אחת בפרשה הזאת. אני מזמין אותם ואת צוות ההגנה הקודם להיבדק במכונת אמת בפומבי ולהוכיח לעם ישראל מי דובר אמת ומי דובר שקר".

שפטל הוסיף כי בשיחה בין הפצ"ר לבין צוות ההגנה הקודם נאמר כי אם הם לא יערערו על הכרעת הדין, גם התביעה לא תגיש ערעור על קלות העונש.