"המשפחה של אלאור כמעט התרסקה": לאחר שהשבוע הודיעו עורכי הדין בסרגליק וכץ על פרישה מצוות ההגנה במשפטו של החייל אלאור אזריה, עורך הדין יורם שפטל שנותר היחיד בצוות ההגנה על החייל, תוקף את הסנגורים הפורשים ואת בית הדין הצבאי, שלדבריו היה מרשיע את אלאור בכל מקרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"בסרגליק וכץ התפטרו משום שנסחטו באיומים ואמרו להם שאם יגישו ערעור - הפרקליטות הצבאית תגיש ערעור משלה על קולת העונש", הבהיר שפטל, אך גם תקף אותם: " הם ברחו מהמערכה והכניסו את המשפחה למצב בלתי נסבל. הם כמעט התרסקו, אלמלא אני עמלתי להחזיר להם טיפה ביטחון עצמי שחזר אליהם במלואו".

"משפחת אזריה כמעט התרסקה" | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר

לדבריו של שפטל, לאלאור לא היה סיכוי לזיכוי בבית הדין הצבאי: "עורכי הדין שפרשו אמנם עשו עבודה לא רעה אבל גם התרשמתי שבבית הדין שבו נשפט לאלאור לא היה שום סיכוי. גם אם מלאכי השרת היו הסנגורים שלו זה לא היה עוזר, אף אחד לא היה מוציא אותו זכאי".

שפטל נשאל האם הוא יהיה זה שיצליח להביא לזיכויו של אלאור, אך סירב להתנבא: "חובה שיהיה כאן זיכוי על פי העובדות. בכל רגע יושבים במדינת ישראל הרבה יותר מאלף אסירים שאין קשר בין הדין והעובדות שבמשפט שלהם לבין התוצאה המרשיעה".

סנגוריו לשעבר של אזריה בתגובה: "אף אחד לא ציפה שייגזרו רק 18 חודשי מאסר"

"דבריו של שפטל מנותקים לגמרי מהמציאות", אמר סניגורו לשעבר של אזריה, עו"ד אייל בסרגליק, אך הבהיר כי הוא ושותפו ימשיכו לסייע למשפחה ככל שתצטרך. 

עורכי הדין הפורשים בסרגליק וכץ
עורכי הדין הפורשים בסרגליק וכץ | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

"מה שעומד לנגד עינינו גם היום היא טובתו של אלאור", אמר עו"ד אילן כץ. "אף אחד לא ציפה שאחרי הכרעת הדין הדרקונית הזו ייגזרו 18 חודשי מאסר. אני לא יודע מה עולה במוחו הקודר של עו"ד שפטל, אנחנו סברנו שבדרך שלנו נוכל להביא לאלאור תוצאה בטוחה".  

"יש פה אלמנט של כפיות טובה מצד עו"ד שפטל", הוסיף. "לא סתם הסתלקנו מהערעור. נלחמנו בכל המערכות. לא בטוח שערעור יביא את התועלת שאנחנו היינו מביאים".