המחלקה לחקירות שוטרים הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בירושלים כתב אישום נגד משה כהן, שוטר היס"מ שתועד כשהוא תוקף נהג משאית ממזרח ירושלים שהתנגש בטעות ברכבו. כתב האישום מייחס לכהן עבירות של תקיפה סתם, תקיפה הגורמת חבלה של ממש והפרת אמונים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

על פי כתב האישום, הגיע בשבוע שעבר הנאשם למשמרת במשרדי היס"מ בוואדי אל ג'וז והחנה את רכבו הפרטי בחניון סמוך למשרד. כשסיים הנאשם את משמרתו בשעה 23:00, ירד אל החניון וגילה כי לרכב נגרמו נזקים. למחרת, לאחר שביקש לבחון את מצלמות האבטחה המותקנות בחניון, זיהה כי הנזק לרכבו נגרם על ידי משאית, ותוך ניצול נגישותו למאגר המשטרתי ושלא במסגרת תפקידו, בדק את פרטי הבעלים של המשאית לפי המספר שעל לוחית הזיהוי.

מאזן שוויקי שהותקף על ידי השוטר
מאזן שוויקי שהותקף על ידי השוטר | צילום: חדשות 2למחרת הגיע השוטר אל החניון וזיהה את המשאית חונה שם. כשהגיע למשאית, הוא הורה למתלונן לרדת מהמשאית, תוך שהוא מקלל אותו. המתלונן יצא מכלי הרכב, אז החל הנאשם להכות אותו בפניו. השוטר טען בפני המתלונן כי לא השאיר פתק לאחר התאונה, ובין השניים התפתח ויכוח קולני. במהלך הוויכוח אמר המתלונן לנאשם כי הוא עוד "ישלם" על התנהגותו, אז בתגובה נגח הנאשם בראשו של המתלונן, והיכה אותו בשנית בראשו בעודו ממשיך לקללו.

בהמשך למרות שאחז המתלונן בראשו, התכופף ולא הגיב להכאתו, בעט הנאשם במתלונן באמצעות "ברכיה" לבטנו. הנאשם הוסיף והיכה את המתלונן פעם נוספת בראשו. "במעשיו תקף הנאשם את המתלונן שלא כדין, גרם חבלות לאדם נוסף, ועשה מעשה של הפרת אמונים עת ניצל את נגישותו למאגר המשטרתי שלא במסגרת תפקידו", נכתב בכתב האישום. "יצוין כי השוטר הושעה מתפקידו סמוך לאחר האירוע על ידי הגורמים המוסמכים במשטרת ישראל".

בשלב מסוים הגיע למקום אחמד טוויל, שאף תיעד את האירוע, וביקש להתערב. בתגובה, גידף אותו הנאשם ותקף אותו כשהוא בועט בו ומכה אותו בחלקי גופו השונים. בין השניים התפתח עימות עד שאדם אחר, שהיה במקום, הפריד ביניהם. "אני הייתי ברכב שלי באותו זמן, שם מותקנת מצלמה. אחרי שירדתי מהאוטו כדי להפריד קיבלתי גם מכות", הוא אמר. "העין שלי נפגעה. ברחתי מהמקום, חברים שלי לקחו אותי משם".

במקביל המליצו במח"ש להעמיד לדין משמעתי שוטר נוסף שצפה במתרחש, אך לא פעל על מנת לחדול את הנאשם ממעשיו ולא דיווח על האירוע כמתחייב. כמו כן הועבר לבחינה במשטרה עניינם של שני שוטרים נוספים שעברו באזור לקראת סיום האירוע ולא דיווחו אף הם על ההתרחשות.