4 חודשים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין גרימת מותה ברשלנות של אור אלבז בתאונה במנהרות הכרמל בשנה שעברה, הודה היום (חמישי) נהג "אגד" בייליין מקונן כי "נהיגה בקלות בראש" הובילה להתנגשות הקטלנית. עוד נטען כי "סטה מנתיב ללא כל סיבה הקשורה באוטובוס או בדרך".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עד היום, 11 חודשים לאחר התאונה, סירב מקונן להודות בעובדות כתב האישום, שמייחס לו עבירה של גרימת מוות ברשלנות. בדיון שנערך היום בבית המשפט המחוזי בחיפה, הודה הנהג והתנצל. בעקבות הודאתו הוא יישלח לקצין מבחן לקראת הדיון בטיעונים לעונשו.

אור אלבז ז"ל (צילום: באדיבות המשפחה)
אור אלבז ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

הודאתו של הנהג מגיעה 4 חודשים לאחר שבחדשות 2 נחשף תיעוד בלעדי בו נראית התאונה במנהרות הכרמל. בסרטון ניתן לראות את האוטובוס בו נסעה אלבז כשהוא סוטה מנתיב נסיעתו ומתנגש בעוצמה בקיר המנהרה.

לאחר ההתנגשות נראה האוטובוס ממשיך להתחכך בקיר לאורך מספר מטרים ולאחר מכן נהדף אל צדה השני של המנהרה. התיעוד הוביל את חוקרי ובוחני התנועה של משטרת מחוז חוף לשלול את גרסת הנהג, לפיה התאונה נגרמה בשל כשל טכני, וכך הואשם מקונן כי התאונה נגרמה כתוצאה מהיסח דעת.

האוטובוס המעוך לאחר התאונה (צילום: אהרן ברוך ליבוביץ)
האוטובוס המעוך לאחר התאונה | צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

כבר בימים שלאחר התאונה העריכו במשטרה שהגורם לתאונה הוא היסח דעת של הנהג, שלפי טענות חלק מנוסעי האוטובוס היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. בחברת אגד הבהירו כי האוטובוס שנפגע בתאונה היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה.