רותם מזרחי, ארכיון
רותם מזרחי, ארכיון | צילום:

רותם מזרחי, תושב הצפון בן 35, נשלח היום (חמישי) ל-37 חודשי מאסר - קצת יותר משלוש שנים - מאחורי סורג ובריח. מזרחי נעצר ביולי 2016, לאחר שחלק מהתלונות נגדו פורסמו בחדשות 2 Online, בחשד שהתחזה לקצין בשם "רותם קרני". במשטרה יוחסו לו עבירות חמורות - בהן אינוס, התחזות ומרמה - ולבסוף הוא הורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות וגניבה במסגרת הסדר טיעון.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השופט יובל ליברדו מבית משפט השלום בבאר שבע גזר על מזרחי גם 18 חודשי מאסר על תנאי ופיצוי של 7,500 שקלים לכל מתלוננת שנכללה בכתב האישום המתוקן – 30 אלף שקלים סך הכל. "הנאשם קיבל טובות הנאה שחרגו מהיחסים עם המתלוננות ואשר ניתן לכמתן בכסף כמו מגורים ואוכל", נימק השופט בהחלטתו. "הוא פגע בכבודן, באוטונומיה שלהן ובפרטיותן".

מזרחי הורשע בעבר בהונאת נשים ואף ריצה מאסר. לאחר שחרורו הצטברו תלונות נגדו: מהחקירה עלה כי הוא התחזה לקצין בדרגת סגן יוצא שייטת וחיל המודיעין, ואף סיפר לנשים כי הוא "הושאל" למשרד הביטחון לצורך פרויקט סודי. במשטרה טענו אז כי מזרחי בנה לעצמו דמות של "אביר", כדי לנצל את חולשתן של הנשים שהכיר באתרי היכרויות ולאחר מכן פגש: עם חלקן ניהל קשרים אינטימיים, ועל פי החשד גם גנב מהן כספים.

בתחילה הכחיש את החשדות נגדו
בתחילה הכחיש את החשדות נגדו | צילום:

"רותם הוא אדם שתחושת הערך העצמי שלו גרמה לו להציג את עצמו באופן בדוי בפני המתלוננות", הסביר עורך דינו של רותם עו"ד בני זיתונה: "בסופו של יום הוא בחר לנהל את ההליך באופן שימנע מהמתלוננות סבל נוסף, לקח אחריות על המעשים שלו, הודה וקיבל עונש מאוד משמעותי. יש לציין שבסופו של דבר מדובר במעשים שהם נמצאים על הגבול בין המוסרי לפלילי, וכאמור רותם ויתר על האפשרות לנהל בהליך פלילי בעניין זה כדי לחסוך מהמתלוננות הגעה לבית המשפט, ולסיים את הפרשה".

"הכל היה שקרים"

הנשים שהתלוננו מסרו בעדותן כי מזרחי הציג את עצמו כבעל תואר שני ביחסים בינלאומיים של מוסד אקדמאי מוכר בהרצליה. כמו כן התגלה כי מזרחי התקבל לעבודה בקיבוץ איילת השחר שבצפון על בסיס קורות חיים שקריים.

"אני לא מאמינה שיש אנשים כאלו", אמרה בעבר צעירה בשם ליאת מאשדוד בשיחה עם חדשות 2 Online. "הכל היה שקרים. הוא הציג את עצמו כרותם קרני, הוא סיפר לי שהוא בתקופת לימודים ובהפסקה בין צבא הקבע למשרה במשרד הביטחון. הוא אמר לי שהוא לוחם בשייטת ואפילו נפצע על ספינת המרמרה". ליאת יצאה עם מזרחי במשך כשלושה שבועות: "לאורך התקופה הוא ישן הרבה ימים אצל ההורים שלי ובשלב כלשהו עלה אצלם החשד ונדלקו אצלם נורות אדומות. לאמא שלי נעלמו כ-1,000 שקלים וגם לי כמה מאות שקלים".

משפחתה החלה להבין שהפרטים לא מתחברים: "חיפוש קצר בגוגל העלה את שמו ואת כל מעלליו, הייתי המומה ומאוד פגועה. רק אז התחילו להתחבר אצלי כל הנקודות, נזכרתי שגם בטיול בו נפגשנו נעלם למישהי 350 שקלים, לרגע אחד לא חשבנו שזה יכול להיות שמישהו מתוך הקבוצה גנב".

גם מ', אישה בשנות השלושים לחייה ממרכז הארץ, סיפרה כי נפגעה ממזרחי. "אני חושבת שהוא לא יכול להפסיק", היא אומרת. "אין לו שום אמפתיה כלפי הקורבנות שלו. הוא גנב לי סכום זניח של כסף, אבל הדבר הנורא באמת היא העובדה ששכבתי איתו בחסות שקריו. כשגיליתי ישבתי ולא הצלחתי לזוז, קפאתי במקום, לא הצלחתי להבין מה קרה כאן. את מכירה גבר שמעביר תחושה שהוא באמת אדם רציני ואמיתי ופתאום את מגלה שהכל היה שקר".