אתי אלון (צילום: פלאש 90 , פייר טרגמן)
אתי אלון, ארכיון | צילום: פלאש 90 , פייר טרגמן

פרסום ראשון: כשנה לאחר שדחה בית המשפט המחוזי את בקשתה להשתחרר מהכלא תתייצב אתי אלון, שהורשעה בפרשת מעילת הענק בבנק למסחר, פעם נוספת מול ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר. הדיון בבקשתה לשחרור מוקדם יתקיים ב-17 בפברואר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלון, המיוצגת על ידי עורכות הדין לימאי מור ושני אילוז, ריצתה כבר 14 שנים מתוך 17 שנות המאסר שנגזרו עליה. היא פנתה כבר לפני כשנה לוועדת השחרורים וביקשה להשתחרר טרם ריצוי מלוא עונשה, בשל התנהגות טובה.

הוועדה קבעה בסוף דצמבר 2014 כי אלון תשוחרר, אולם בית המשפט המחוזי מרכז-לוד קיבל את ערעורה של המדינה שהתנגדה להפחית את עונשה של אלון.

"אסירה למופת שעברה את כל ההליכים הטיפוליים"

המדינה נימקה את התנגדותה לשחרור המוקדם במספר סיבות, ביניהן העובדה שכספי הבנק למסחר מימנו, הניעו והעצימו ארגוני פשיעה, ואף שימשו לביצוע עבירות רבות נוספות על ידי ארגוני פשיעה.

בנוסף, ציינה המדינה שאלון לא שילמה את מלוא הקנס שנגזר עליה - חמישה מיליון שקלים. לטענת פרקליטות המדינה, אי התשלום בפועל מהווה למעשה אי ריצוי העונש ואי החזרת החוב לחברה.

"מרשתי שוהה בבית הסוהר למעלה מ-14 שנה מתוך ה-17 אשר נגזרו עליה", אמרה פרקליטה של אלון לימאי מור. "זה חסר תקדים. הגיעה העת לקבל את בקשתה ולהורות על שחרורה המוקדם, בעיקר נוכח העובדה שאתי היא אסירה למופת שעברה את כל ההליכים הטיפוליים ושחרורה לא יסכן את הציבור או יפגע באמון הציבור במערכת המשפט".