אפרתי ובת זוגו, ארכיון
אפרתי ובת זוגו, ארכיון | צילום: פלאש 90רוני שוטסר

חמש שנים שורד אלי מחכה לשחרורו של ארוסה, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר ארז אפרתי, שהורשע בניסיון ביצוע מעשה סדום בצעירה שפגש בתום מסיבת הרווקים שערך. במכתב ששיגרה לוועדת השחרורים שליד שב"ס והגיע לידי חדשות 2 Onlnie, היא מבקשת לאפשר לו לשוב אליה ואל בנם המשותף, שנולד בזמן תקופת המאסר. "האמנתי בו אז ואני מאמינה בו גם היום", כתבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שלום, שמי ורד ואני רוצה לספר לכם על עצמי בהקשר לארז אפרתי", כתבה לוועדה בתקווה שהדבר יביא לשחרורו המוקדם. "אני בת זוגו וארוסתו של ארז ב-8 השנים האחרונות,
4 ימים לפני חתונתנו הוא ביצע את העבירה. לא עזבתי את ארז, אפילו לא לרגע אחד מרגע שנודע לי על העבירה".

"עברתי עם ארז למעלה מ-5 שנות מאסר קשות", כתבה בת הזוג בכאב. "8 חודשים באבו כביר, שלוש שנים בכלא גלבוע, שנתיים פלוס בכלא חרמון. הייתי בת 27, היום אני בת 33. ארז היה בן 29, היום הוא בן 35. היום לארז ולי תינוק בן 11 חודשים".

"אין לי ספקות לגבי ארז כאבא, כבעל, כאזרח למופת שהיה רוב חייו הבוגרים. הוא טעה. הוא שילם. מעולם לא ברח מאחריות. ועכשיו אני מקווה שתוכלו לתת לו הזדמנות לשקם את עצמו איתנו, הוא לא לבד. ט' (בנם המשותף) כבר אומר 'אבא', אני רוצה שיאמר זאת לאבא שלו".

ועדת השחרורים החליטה לקבל את בקשתו של אפרתי לקצר את מאסרו בשליש, דבר שעשוי להביא לשחרורו המיידי ממאסר. בשלב הראשוני הוחלט לעכב את ביצוע ההחלטה, בשל ערעור שצפויה פרקליטות המדינה להגיש.

המתלוננת התייצבה מול אפרתי: "אין לשחרר אותו"

במהלך הדיון, התייצבו זה מול זה אפרתי והמתלוננת שאותה תקף לפני מספר שנים. אפרתי סיפר על תהליך השיקום שהוא עובר בשנים האחרונות והביע צער על המעשים, ומנגד דרשה המתלוננת למנוע את שחרורו המוקדם של האיש שהפך את חייה לגיהנום.

"קוראים לי י', אני בת 27, לפני חמש שנים הותקפתי על ידי ארז אפרתי, היה לי חשוב להגיע היום כדי שתשמעו אותי", אמרה המתלוננת ופרצה בבכי. "רק כשכל התהליך המשפטי נגמר התחיל השיקום שלי, בתקופה הזו היה לי מאוד קשה לצאת מהבית, ללכת לבד בלילה, אני עדיין לא הולכת לבד בלילה אלא בליווי, יש תקופות שהן קשות יותר קשות".

המתלוננת, שהותקפה על ידי אפרתי בנמל תל אביב לאחר ששתה לשוכרה במהלך מסיבת הרווקים שלו, דרשה מנציגי הוועדה שלא לקצר את עונשו - על מנת להקל על תהליך השיקום שלה. "נגזרו עליו שמונה שנים ואני חושבת שאין שום סיבה שהוא ייצא אפילו יום אחד לפני מה שהוא קיבל", אמרה בקול רועד.

מול המתלוננת התייצב אפרתי, נבוך ומבויש, וביקש את סליחתה. "אני מרגיש שאין לי איך לתקן את מה שעשיתי, אין לי איך להטיב איתך", אמר האסיר. "אני מבקש מהוועדה - אפשרו לי לחזור הביתה, לורד שמחכה לי שנים, לבן שלי, לקחת אחריות גם בזה, אני אעבוד, אני אקח אחריות במעשים ואשלם כסף כל חודש על הפיצוי האזרחי".