מתוך סרטון ההתעללות, ארכיון (צילום: חדשות 2)
מתוך סרטון ההתעללות, ארכיון | צילום: חדשות 2

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (חמישי) עונשי מאסר בפועל לשלושה מתוך ארבעה עובדי עזר בבית החולים הפרטי "אלישע" בחיפה, שהורשעו במסגרת הסדר טיעון בתקיפת חסרת ישע בנסיבות מחמירות. אמה של הצעירה שנפלה קורבן להתעללות, שאף תועדה, זעמה על גזר הדין המקל. "זהו לעג לרש", קראה היום בבית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרשה נחשפה לאחר שבני משפחתה של הצעירה בת ה-23, שהייתה מאושפזת במחלקה בבית החולים במצב של "צמח" וללא הכרה, החליטו להציב מצלמות בחדרה. כשצפו בהתרחשויות, נחרדו לגלות באלימות שמפעילים נגדה העובדים ב"אלישע". כך לדוגמה, ארבעה מהם נצפו כשהם מושכים בחוזקה בשיערה ומכים אותה במספר הזדמנויות.

בחקירתם הודו במיוחס להם והורשעו במסגרת הסדר טיעון בעבירה של תקיפת חסרת ישע בנסיבות מחמירות. היום גזר בית המשפט על שלושה מהם עונשי מאסר בתנאי, 13, 9 ו-6 חודשים מאסר. על העובד הרביעי הוחלט כי יישלח לממונה על עבודות שירות על מנת לקבל חוות דעת באשר למסוגלותו לרצות חצי שנת מאסר עבודות שירות. כמו כן, שלושת הנאשמים יפצו את הקורבן בסכום של 56 אלף שקלים.

"אין צורך להכביר מילים על חומרת מעשי הנאשמים. הצעירה הייתה נתונה לחסדיהם של מי שטיפלו בה באופן קבוע, היא חשה בכאב מעשיהם המעוררים חלחלה", כתבה השופטת דיאנה סלע בגזר הדין. "מי שפגעו בגופה ובנפשה המוכים ממילא מופלגת חומרת מעשיהם. כלואה בגופה האילם בלא יכולת להצביע על מי שהיה אלים בברוטליות שחבט בראשה, משך בשערה. העוול הנורא הוא דווקא משום שהם נתפשים כמטפלים רחמנים".

בני משפחתה של הצעירה התאכזבו עמוקות מגזר הדין המקל של בית המשפט. "אני בהלם, בשוק", אמרה אמה. "לא ציפיתי לכזה גזר דין רחמני. לא גילו רחמנות כלפי בתי אבל כלפיהם?! מה המסר שמעבירה היום כבוד השופטת? זהו יום שחור. הם קיבלו מתנה. לא אשתוק עד שהנאשמים ייענשו במלוא חומרת הדין".

עורכת הדין תמי אולמן, המייצגת את הנאשם שעליו נגזרו שישה חודשי מאסר אמרה כי "הלקוח שלי הביע חרטה בפני המשפחה. נלמד את גזר הדין, שסקר לדעתי נכונה את האירועים. ביהמ"ש עשה מדרג לכל נאשם ע"פ חלקו והנסיבות האישיות שלהם ובסופו של יום כל אחד מהנאשמים יחליט אם לערער או לא".