פרשת "אונס הילדה במודיעין עילית", שהחלה בקול תרועה רמה - הסתיימה הערב בקול ענות חלושה: ממצאי חקירת משטרת מחוז ש"י מעלים כי לא אירע שום מקרה של תקיפת ילדה בת חמש בדרכה לגן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

תחילתה של הפרשה לפני כשבועיים, אז טענה המפקחת על הגנים ביישוב כי ברשותה מידע על אירוע אונס של ילדה בת חמש שהתרחש, לכאורה. לאחר מכן הודתה אשת החינוך כי בדתה את הסיפור מליבה ובתום תשאולה, סברו החוקרים כי הופעל עליה לחץ מצד גורמים עלומים לומר את הדברים.

כעת מתברר, כי החוקרים לא העלו שום ממצא המעיד על אונס שכזה - אלא גם על מעשים חמורים פחות, כגון הטרדה מינית. חוקרי המשטרה מעריכים כי המפקחת על הגנים המציאה את הסיפור כולו - ככל הנראה מתוך מצוקה נפשית. יתר על כן, גם החקירה הרחבה יותר שניהלה המשטרה העלתה כי לא קיימת תופעה של מקרי פדופיליה ביישוב שאינם מדווחים ומושתקים.

רכזת הגנים: "שיקרתי, בדיתי, המצאתי"

ר', רכזת הגנים שדיווחה למשטרה על האונס בעיר החרדית, שיתנה את גרסתה ובווידוי נדיר ויוצא דופן, סיפרה לחדשות 2 שמדובר ברמייה ובהונאה: "שיקרתי, בדיתי, המצאתי".

ר' הסבירה כי רצתה להעלות למודעות את נושאי התקיפה המינית במודיעין עילית. "הסיפור שבעצם סיפרתי ספציפית לא היה, סיפרתי למערכת כי הייתה לי מטרה לזעזע את אמות הסיפים", היא מסבירה. "לא חשבתי שיקרה משהו אדיר עם התערבות של המשטרה והליכים פליליים".

לשאלה למה בדתה את הסיפור השיבה רכזת הגנים: "אני שומעת ונחשפת לכל כך הרבה פגיעות מיניות, החלטתי להשמיע את הזעקה של הילדים הרכים וידעתי שאם לא אעשה צעד שיזעזע את המערכות הרלבנטיות, שום דבר לא ייעשה".

נפלה בעצמה קורבן לתקיפה מינית

ר' נפלה קורבן לעבירות מיניות בעצמה, כשהייתה נערה, ועל החוויה הקשה היא אומרת: "החיים שלי נמחקו בגיל 16. לא ידעתי למי לפנות, זה היה לפני הרבה הרבה שנים. הגורמים הרלוונטיים שהיו אמורים לטפל - שבאמת פנינו אליהם - לא שיתפו פעולה כמו שצפינו וכמו שהוריי צפו".

כשנשאלה למה לא סיפרה לשוטרים שהכל בדיה ענתה: "לא הייתי עם עו"ד, פעם ראשונה שנחשפתי למשטרה ולא ידעתי מה לעשות, פחדתי, חששתי לחיי".

"אני מתנצלת, הייתי בסערת רגשות", היא מוסיפה. לאחר שאתמול נחקרה במשטרה, סירבה לספק פרטים ואמרה כי נדרה נדר, בראיון היא מסבירה: "נדרתי נדר שאני לא מספרת ולא חושפת את פרטי הנפגעת, ונדר לא מתירים בלחץ המשטרה". הנדר שלה מתייחס לעבירות מין אחרות ששמעה עליהן, ולא למקרה הספציפי שנחקר.

פרקליטה של ר', עו"ד יהודה פריד, טען: "היא אמרה - אני אהיה הפה של הילדות היום, שאף אחד לא מקשיב להן".