"אם מבצע הפיגוע לא היה נתפס, החברה הישראלית הייתה משלמת בסופו של דבר את המחיר לכך", כך אומר הערב חתן פרס ישראל למדע המדינה, הפרופסור זאב שטרנהל, שנפצע מפיצוץ מטען החבלה שהניח על פי החשד יעקב טייטל בביתו בשנה שעברה.

שטרנהל, שנפצע ברגלו, אמר הערב בביתו: "אני מקווה שמערכת אכיפת החוק, שבידיה נמצא הפושע הזה, תטפל בטרוריסט הזה - יהודי כערבי".

הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה החמורה מחזירה אותנו היום שנה וחודשיים אחורה, לשלהי חודש ספטמבר, אז נפצע פרופסור שטרנהל באורח קל, ממטען צינור שהתפוצץ בכניסה לביתו. הוא פונה לבית החולים "שערי צדק" בירושלים.

האירוע התרחש סמוך לשעה אחת לפנות בוקר ברחוב ש"י עגנון בירושלים. שטרנהל, בן 73, יצא לחצר ביתו, ובעת שסגר את השער התפוצץ המטען. למקום הוזעקו כוחות משורה וצוותי מד"א שהעניקו לשטרנהל טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים שערי צדק בעיר.

"מעשה טרור פחדני"

פרופ' שטרנהל פרסם מאמרי ביקורת על המתנחלים ומדיניות ישראל בשטחים, וידוע כמזוהה עם מחנה השמאל. המערכת הפוליטית געשה נוכח האירוע, וועדת הפנים של הכנסת אף ערכה דיון מיוחד על מנת לדון בפגיעה בפרופסור שטרנהל, בהשלכות של האירוע ובעדכון בפרטי החקירה. הוא עצמו הגיב בזעם לאחר האירוע, וטען כי "זוהי תחילת הדרך להתפרקות הדמוקרטיה הישראלית".

יו"ר ועדת הפנים דאז, ח"כ אופיר פינס גינה בחריפות את האירוע. "הפגיעה בפרופסור שטרנהל היא מעשה טרור פחדני של בני עוולה", אמר, וקרא למצות את הדין עם התוקף.

עמי אורטיז עדיין בטראומה

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק