לאחר שבית המשפט החליט אתמול לשחרר את ראש העיר קריית מלאכי מוטי מלכה ממעצר בית ממושך במושב חצב הביעו מקורביו שמחה רבה ותקווה שההכרעה מסמלת על סופו של התיק וחזרתו של מלכה לתפקוד מלא כראש עיר - אולם היום החליט בית המשפט המחוזי בפתח תקווה שמלכה לא יוכל להיכנס כלל לבניין העירייה, למשך 30 יום.

מלכה, שנחשד בעבירות של אונס, בעילה אסורה בהסכמה, מעשים מגונים ולקיחת שוחד, שוחרר אתמול ממעצר בית וקיבל אישור לשוב לעבודתו בעירייה. המשטרה ערערה על ההחלטה לשחררו, והיום קבע בית המשפט הגבלות נוספות שיחלו עליו.

השופט יעקב שינמן הוציא צו הרחקה נגד מלכה מבניין העירייה, בו על פי החשד ביצע חלק מהמעשים, ולמוסדות העירייה לתקופה של 30 יום - מה שאומר שראש העיר לא יוכל בתקופה זו לשוב למשרדו. בנוסף, חל עליו איסור ליצור קשר עם המעורבים בפרשה והוצא נגדו עיכוב יציאה מהארץ לתקופה של 180 יום.

"אני סבור כי אין להתיר את חזרתו של מלכה לעבודה בבניין העירייה ויש לפיכך לאסור כניסה לתחומי בניין העירייה, שכן חומרת העבירות, מקום ביצוע העבירות והחשש לשיבוש הליכי חקירה, מהווים עילות מספיקות למניעת כניסתו לבניין העירייה", הסביר השופט.

"הפכו אותי לעבריין ממדרגה ראשונה"

ההחלטה הקודמת של בית המשפט להשיב את מלכה לעבודתו - הצליחה לעורר זעם ותסכול רב בקרב מתלוננת נגדו. בריאיון בלעדי שהעניק אמש לכתב חדשות 2 גיא פלג הביע מלכה אופטימיות באשר לאופן שבו - להערכתו - ייסגר התיק נגדו.

בתחילת דבריו בחר מלכה להטיח האשמות קשות במשטרה, שלטענתו "הפכה אותי לעבריין ממדרגה ראשונה". נוסף על כך, הוא הביע חשש כי "יש פה מזימה מתוכננת והצליחו להעליל עליי עלילות". באשר להתנהלותו שלו ושל סגנו, יוסי סולימני, שהיה אף הוא מעורב בפרשה - לא שלל מלכה כי "ייתכן שההתנהלות לא הייתה נכונה, אך אנחנו עומדים למשפט בגלל שום דבר. אני בטוח שנתגבר על זה".

סוגיית מפתח שטרם התבררה והביאה, למעשה, לשחרורו של מלכה ולענני הספק סביב האפשרות להגשת כתב אישום נגדו נוגעת ליחסי המין שקיים עם המתלוננות נגדו. הממצאים שעלו מחקירת המשטרה בנושא לא הצליחו להביא להכרעה חד-משמעית האם היה המגע בין מלכה לאותן הנשים בהסכמתן המלאה או שלא.

"כולם עושים דברים כאלה"

"לא אנסנו", הבהיר מלכה בהתייחסו למעשיו שלו ושל סגנו סולימני. "עשינו דבר אחד או שניים שהיו בהסכמה מלאה. כולם עושים דברים כאלה, ונאלצתי לתמרן כדי לצאת מזה בצורה נאותה. טעיתי בגלל הלב הרחמן שלי: לא הבנתי שיש אנשים רעים ושאני מגדל נחשים בחצר".

"הבום התקשורתי שלו מרשי זכה, היה מיותר, מעוות ושגוי", אמר פרקליטו של מלכה עו"ד אבי חימי, בצאת מרשו מבית המשפט. "אני מאמין שאנשי פרקליטות מחוז דרום יעשו מלאכתם נאמנה כפי שעשו אותה עד היום. אני שם את יהבי ואת חייו של מוטי מלכה בידיהם, ואני סומך עליהם", הדגיש הפרקליט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק