אביה של הנערה בת ה-12 שנאנסה בשירותים של בית הקפה ארומה ברחוב הלל בירושלים עדיין לא מתאושש מהטראומה הקשה שעברה על בתו. בשיחה עם חדשות 2 הוא משחזר את הרגע שבו הבין את שאירע לבתו - ולא יכול לעצור את הדמעות.

"לפתע אני רואה את הבת שלי יוצא מבית הקפה כשהיא ללא בגדים", הוא נזכר ונחנק מדמעות. "ראיתי אותה בצורה מוזרה. הוא היה כל כך נבזה ואפילו לא נתן לה להתלבש. הוא הוציא אותה עם חולצה קצרה בקור אימים כזה, ללא חזייה וללא כלום", הוא מוסיף.

בתוך כך, נחשפה בשעות אחר הצהריים גם הקלטת רשת הקשר המשטרתית, בעת קבלת השיחה מאבי אלמוג, הבעלים של בית הקפה שהגיע לזירת האירוע. "תוציאו דחוף ניידת", נשמע אלמוג אומר למוקדנית. "יש פה אונס בשירותים. עכשיו הוצאתי אותם והם יברחו תוך דקה ויהיה בלגאן", הוא נשמע מזהיר.

במקביל, שוטרי סיור שהיו במקום דיברו גם הם ביניהם על דיווח על אדם לבוש בקפוצ'ון שנמלט מהמקום, ככל הנראה לאחר שאנס צעירה. "בדיוק קיבלנו שיחה לגבי האדם הזה", מתפרצת המוקדנית לשיחת השניים, ומזניקה אותם למקום האירוע.

השיחה המלאה:

מוקדנית: משטרה שלום, נטלי
אלמוג: שלום, אבי הבעלים של ארומה הלל, תוציאי דחוף ניידת לארומה הלל ברחוב הלל 18. יש אונס בשירותים. אני הוצאתי אותם עכשיו. הוא אנס פה אוטיסטית בתוך השירותים. הוא יברח פה אם לא תבואו עכשיו, אני אומר לכם.
מוקדנית: אוי, הוא אנס?
אבי: הוא... אני לא יודע, יש פה בחורה מונגולית, אוטיסטית בתוך השירותים איתו. הנה עכשיו הוצאתי אותם,
הם יברחו. תוך דקה יהיה פה בלגאן.
מוקדנית: מה השם שלך?
אבי: אבי אלמוג, ארומה הלל.
שוטר: ארבע-אחד, ארבע שבע - עבור.
שוטר: כרגע דיווחו לי משהו בירושלים.
מישהו שרץ כנראה אנס בחורה. עד כאן. עבור.
שוטר: באזור המדרחוב מישהו כנראה עם קפוצ'ון ירוק כרגע רץ.
שוטר: אתה רואה אותו או שזה דיווח שקיבלנו?
שוטר: דיווח שקיבלנו.
מוקדנית: ארבע-שתיים, בדיוק נכנסה לנו שיחה לגבי האדם.

כך נתפס החשוד באונס בארומה

פחות מכמה שעות לאחר שנחשפו החשדות החמורים נגד ניסים פינס זאדה, הצעיר בן ה-20 החשוד באונס נערה בת 12 עם תסמונת דאון ובמקרים נוספים של מעשי סדום בכפייה, סיפר הערב אבי אלמוג, מנהל סניף ארומה בירושלים, על רגעי הדרמה שהתחוללו בתוך הסניף ומחוצה לו.

"קיבלתי טלפון בשעת בוקר מוקדמות על זוג שנכנס לשירותים וננעל שם. עובד אחד הבחין בסיטואציה שהייתה נראית לו מאוד מוזר", סיפר אלמוג. "גם לי זה היה נראה חריג מאוד, כך שמיד נסעתי לסניף, עם הילדים שלי באוטו, ובמקביל ביקשתי מהעובד שיודיע על המקרה למשטרה".

כשהגיע אלמוג לסניף, הוא הבחין בדלת הנעולה, אך סיפר שלא שמע קולות מתוך החדר. "הייתה לי תחושה פנימית שמשהו לא טוב קורה שם", הוא סיפר. "החלטתי אחרי שהוא לא ענה על הדפיקות בדלת ללכת ולהביא שני מברגים ופשוט לפרוץ את הדלת", הוסיף.

"כשנכנסתי לחדר הוצאתי אותו החוצה בכוח ובמקביל התקשרנו שוב למשטרה, וביקשנו שהניידת תגיע כמה שיותר מהר. הילדה לא הפגינה התנגדות כלשהי, כנראה בגלל המוגבלות שלה", אמר אלמוג. "אמרתי לצעיר בשירותים לצאת מיד החוצה והתחלנו בדין ודברים", הוסיף.

לדברי אלמוג, ברגע שראה הצעיר החשוד כי מתחילה התקהלות בחוץ, שכללה גם את אביה של הילדה שהגיע למקום, הוא ברח מהמקום. "הוא ניצל את המצב שנוצר והתחיל לרוץ - ואני אחריו", סיפר אלמוג. "הודות למערכת האבטחה מיד סגרנו את המקום וזה הוביל למצב שתפסו אותו לבסוף", התגאה אלמוג והוסיף: "אני באופן אישי הגבתי בצורה שהיה נראה לי שיש להגיב בה וניהלתי אחריו מרדף גם לכיוון המדרחוב, עד שהגיעו השוטרים".

זדה חשוד באונס חמור של הילדה

היום הותר לפרסום כי זדה, תושב ירושלים, נעצר בחשד שאנס וביצע מעשה סדום בילדה בת 12 הסובלת מתסמונת דאון בסניף של בית הקפה "ארומה" ברחוב הלל בירושלים ובגין תקיפה דומה של קטינה נוספת. "מדובר בפגיעה בילדות חסרות ישע בצורה קשה ביותר", הדגישו היום במשטרה.

מהחקירה עולה כי הצעיר הבחין בילדה, סמוך לבית כנסת לפני כעשרה ימים, לאחר שהגיעה למקום עם אביה. הוא גרר את הקטינה לאזור של חנויות ושם, על פי החשד, אנס אותה באכזריות. כאשר נתפס על ידי שני עובדי ניקיון נמלט עם הילדה לבית הקפה ארומה ברחוב הלל, אנס אותה פעם נוספת בתא השירותים וביצע בה מעשה סדום.

אלמוג, כאמור, ולקוחות שהבחינו שמשהו אינו כשורה תפסו את החשוד מבצע את זממו בילדה וניסו ללכוד אותו - אך הצעיר נמלט מהמקום, כשהוא משאיר את הקטינה כשהיא בוכייה. מאוחר יותר נמסר מארומה כי מצלמות האבטחה סייעו לתפוס את החשוד.

"בשלב כלשהו הגיעו אנשים למקום שהפריעו לו לבצע את זממו. הקימו המולה במקום והוא פשוט נמלט", אמר היום פקד ידידיה יעקב, קצין פשעים בתחנת לב הבירה בירושלים, שהופקד על חקירת האירוע. "כעבור כמה ימים, בעקבות חקירה מאומצת ששילב כמה תחנות בעיר, הצלחנו לאתר אותו ועצרנו אותו", הוסיף יעקב.

סירב למסדר זיהוי: "זה לא צנוע"

אונס, אנס, שרותים
החשוד כפי שנתפס במצלמת האבטחה | צילום: חדשות 2

ביום רביעי האחרון נתפס הצעיר בעקבות פרסום תמונתו, זאת לאחר שעל פי החשד אנס וביצע מעשה סדום בקטינה נוספת סמוך למקום מגוריו.

עם מעצרו, הכחיש הצעיר את החשדות וסירב לעמוד למסדר זיהוי בטענה כי מדובר בעניין "שאינו צנוע". "הוא מכחיש את המיוחס לו, אבל ממה שעולה בחומר החקירה מדובר בחשדות חמורים למספר מקרים של אונס ומעשים מגונים", הדגיש יעקב.

בית משפט השלום בירושלים קבע כי הוא יישאר במעצר. "קיימות ראיות מהזירה הקושרות את החשוד חד משמעית למעשים", הצהירו במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק