חלק מהכלבים שזנבותיהם נכרתו
חלק מהכלבים שזנבותיהם נכרתו | צילום: נירית צפורי

קנסות בסך 92 אלף שקל הוטל על שלושה בעלי כלבים שחתכו את זנבותיהם. השלושה, מאזורים שונים ברחבי הארץ, נתפסו על ידי צוות אכיפה מיוחד של משרד החקלאות, שמסתובבים ברחבי הארץ בניסיונות להתחקות אחר עבירות של התעללות והתאכזרות לבעלי חיים.

במקרה הראשון, נתפסו אב ובנו מנשר לאחר שפרסמו מודעה בפייסבוק למכירת גורי רוטוויילר. מלבד העובדה שאסור להחזיק בכלב המשתייך לגזע מסוכן שאינו מעוקר או מסורס, צוות של משרד החקלאות, שהגיע לביתם גילה שהאב ובנו ביצעו חיתוך בזנבות של שישה כלבים למטרות נוי. הם סירבו למסור את שם הווטרינרית שביצעה זאת לטענתם, ונקנסו ב-4,000 שקל עבור כל אחד מהכלבים.

במקרה השני התגלו שבעה גורים בבית גידול של כלבי יורקשיר בנתניה, כשהם חתוכי זנב. הבעלים זומן לחקירה לאחר שהודה שהוא זה שביצע את החיתוך. למרות חזר בו, נקנס בסכום של 28 אלף שקל.

אל השניים הראשונים מצטרף תושב נס ציונה, שהחזיק בעשרה גורי רוטווילר שנולדו לכלבה שברשותו. וטרינר מקומי החרים את הגורים והם הועברו למתקן מוגן, שם יעוקרו ויסורסו בגיל שלושה חודשים כפי שדורש החוק, ויקבלו חיסון נגד כלבת. בעת החרמת הכלבים, גילה צוות האכיפה של משרד החקלאות כי זנבותיהם חתוכים, וקנס את הבעלים ב-40 אלף שקל.

על פי חוק צער בעלי חיים, חל איסור על חיתוך ברקמה חיה של בעל חיים לצורכי נוי, קרי אוזניים, זנבות וכל חלק בגופו של בעל החיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק