שלושה שבועות עברו מאז מעצרו של גואל רצון, והיום חזרנו יחד עם יגאל בנו הבכור - לבית המשפחתי, שמעולם לא היה כל כך שקט.

"בבית הזה הייתה רק שמחה", מספר יגאל רצון. "התחושה הזאת ממש כואבת: להיזכר איך זה היה פעם, איך הייתי בא ודופק על החלון ומחפש את אבא, איך הייתי רואה את האחים שלי שמחים, היום זה לא כמו פעם". כשהוא רואה את טביעות הידיים המצויירות של הילדים על הקיר, אומר בנו הבכור של רצון: "מאד מרגש אותי לראות את זה, ממש מרגש".

"אני זוכר את החדר הזה, היה פה שוקק חיים", מספר יגאל. "אני לא מאמין שאני רואה את החדר של אבא. אבא היה ישן פה לבד. כואב לי שכל זה קרה. אני דואג: איפה האחים שלי מפוזרים?"

שלט בביתו של גואל רצון
מדבקה על הקיר בבית המשפחה | צילום: חדשות 2

יגאל מסרב להאמין לחשדות הכבדים נגד אביו. "אם ידעתי מה קורה כאן?", הוא שואל ומשיב: "כל החשדות האלה בעיניי הם לא אמיתיים, אני לא מאמין להם. אמא היתה מנותקת, היא לא נכנסה לעניינים האלה, היא הייתה בדיוק כמוני".

"ניסיתי לדבר עם אבא פחות או יותר בבית המשפט, אבל הוא לא ממש ענה. הוא הרים פעם אחת את היד – אבל הורידו לו אותה", אומר בנו של רצון. "אבא בחר לי את השם יגאל, ואני שמח עם השם הזה, וטוב לי איתו". בתשובה לשאלה אם הוא ממשיך דרכו של אביו, עונה הבן בחיוך: "אולי, ימים יגידו".

רצון חשוד גם בבעילת קטינה נוספת

המשטרה חוקרת בימים האחרונים חשדות חדשים נגד גואל רצון לפיו הוא בעל, על פי החשד, קטינה. בית המשפט השלום בתל אביב האריך ביום ראשון בשבעה ימים את מעצרו של רצון, על אף בקשתה של הסנגורית לשחררו. השופטת רחל גרינברג ציינה כי היא מאריכה את מעצרו של רצון כדי לאפשר למשטרה לנהל את החקירה ברצף וביעילות.

מהחקירה עד כה עלו שני נושאים חדשים: עבירת מין חדשה בקטינה וחשד לעבירות של קבלת דבר במרמה ועושק. בנו של רצון, יגאל רצון הגיע לאולם בית המשפט וצעק. "זימנו אותי לחקירה ומנסים להשתיק אותי", אמר. אביו שמח מאוד על תמיכת הבן ואמר: "הוא בן טוב".

מדובר בבקשה השלישית להארכת מעצרו של רצון. אחד הנימוקים בדיון היום להארכת מעצרו היה רצון המשטרה לחקור נשים וילדים נוספים שטרם נחקרו.

בשבוע שעבר, בהחלטה להאריך בפעם השנייה את מעצרו, אמרה השופטת כי "מדובר במסכת ראייתית, בה לחשוד השפעה כמעט ללא גבול על הנשים והילדים שהיו תחת מרותו". השופטת הוסיפה בזמנו: "שחרורו עלול למנוע מנשים והילדים למסור עדות במשטרה". היא דחתה את הטענה לפיה רצון אינו מסוכן לציבור.

הנשים חוזרות בהן

ובעוד חקירתו של רצון נמשכת, מתחילות חלק מנשותיו להתפכח ולשתף פעולה עם המשטרה. גורם במשטרה סיפר בשבוע שעבר לחדשות 2 באינטרנט כי "חלק מהבנות מבקשות להסיר את הקעקוע עם דיוקנו ושמו של רצון מגופן, והן משתפות פעולה באופן מלא בחקירה. הנשים מדברות על העבירות שביצע רצון", הוסיף הגורם במשטרה, "אם כי עדיין לא קל להן לפקפק במעשיו ולהטיל בו דופי".

בימים האחרונים נפגשו חלק מהנשים עם בני משפחותיהן בפעם הראשונה מאז המעצר בשבוע שעבר, במפגש שהיה מלווה ע"י חוקרי משטרה. "גם החוקרים המנוסים ביותר התרגשו מאד למול המעמד המרגש", הוסיפו במשטרה.

חלק מנשותיו של רצון התעקשו להודות לכלי התקשורת על חשיפת הפרשה ולאנשי הרווחה שמטפלים בהן במסירות רבה. מהצד השני, חלק מנשותיו של רצון ממשיכות לתמוך בו בחקירה ונמנעות מלחשוף פרטים שעשויים להפליל אותו בעבירות המיוחסות לו.

מעצר גואל רצון - סיקור מיוחד:

אחת מנשותיו של גואל מדברת לראשונה

חשד: רצון הביא ילדים עם בתו הקטינה

שכנתו של רצון התראיינה לתקשורת - כלי רכבה הוצת

גואל רצון חשוד בעבירות מין

"ספר החוקים" של גואל רצון ונשותיו

בעקבות המעצר: "חוששים שנשותיו של רצון יתאבדו"

השכנים: רצון היפנט את נשותיו