"חווייה לא פשוטה". חסן | צילום: פלאש 90

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, אלון חסן, ששוחרר הבוקר למעצר בית במסגרת פרשת השחיתות בנמל, הגיב היום (ו') לראשונה לחשדות נגדו בגין קבלת שוחד והודה לחבריו על תמיכתם בו במהלך ימיו במעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני שמח לבשר לכם שחזרתי", כתב חסן בעמוד הפייסבוק שלו. "החוויה לא הייתה פשוטה, אך הייתה צפויה. אנחנו אנשים חזקים ומאמינים. יש רק אמת אחת ובעזרת ה' היא תצא לאור".

חסן הוסיף כי בכוונתו להמשיך ולהיאבק על חפותו, למרות החשדות החמורים המיוחסים לו. "תודה רבה לכם על הדאגה, התמיכה והאהבה", הוסיף יו"ר ועד העובדים. "אני אוהב אתכם. אני חזק יותר מתמיד ונחוש יותר".

היום הורה בית משפט השלום בפתח תקווה לשחרר את חסן למעצר בית בן שבועיים. בנוסף הוצא לחסן צו הרחקה מהנמל למשך שלושה חודשים.

חסן חוזר לביתו באשדוד, הבוקר
חסן חוזר לביתו, היום | צילום: חדשות 2

15 חשודים נעצרו במסגרת חקירת הפרשה

ביום שני האחרון, לאחר שבית המשפט האריך את מעצרו של חסן בארבעה ימים נוספים, פנה חסן לשופט ואמר: "ידעתי שינסו להפליל אותי כדי להוציא אותי מהמשחק. חזיתי את המהלך הזה עוד לפני שנולדה הפרשה. מהדיונים שנערכו לפני כן הבנתי שרוצים להוציא אותי מהוועד בדרך היחידה שנחשבת לגיטימית. אני כבר 15 שנים בוועד העובדים ויודעים שכדי להוציא אותי הם צריכים או להרוג אותי או להפליל אותי".

יחד עם חסן, נעצרו גם האחים יניב ואורי בלטר, בעלי חברת "דנה שירותי נמל", ודוד חסן, סמנכ"ל התפעול בחברה ואחיינו של יו"ר ועד העובדים, בחשד לעבירות של שוחד, סחיטה באיומים והלבנת הון.

במסגרת הפרשה, שמטלטלת את נמל אשדוד, נעצרו ועוכבו לחקירה 15 בני אדם, ובהם עיתונאי בתכנית כלכלית. מממצאי החקירה, שנחשפו בין היתר בתחקיר "אולפן שישי" בחודש יוני האחרון, עלה חשד כי העובדים הבכירים יצרו מנגנון לקידום עניינן של חברות פרטיות המצויות בשליטת מקורבים להם ואשר מספקות לחלקם רווחים במישרין או בעקיפין, זאת בתמורה לשוחד ולטובות הנאה מאותן חברות.

החשד המרכזי בפרשה הוא כי חסן ניצל את תפקידו והכריח חברות שפעלו בנמל אשדוד לשכור את שירותיה של חברת "דנה", המספקת שירותים לוגיסטיים ותפעוליים. מי שהעדיף לעבוד עם חברות אחרות נתקל בסנקציות. לפי החשד, נתח מהרווחים שנכנסו לחברת "דנה" בדרך זו - הועברו אל יו"ר ועד העובדים החזק. במשטרה חושדים כי גם אם חסן אינו בעליה הרשמיים של החברה, הוא עומד מאחוריה. לפי החשד, במהלך העסקאות חסן ואנשיו גרפו לכיסם סכומי כסף רבים, הנאמדים בכ-17 מיליון שקלים.