שלושה ימים לפני מעצרו של דניאל מעוז, כשעדיין לא ידע שהוא עצמו סומן על כוונת החוקרים כאחראי לרצח הוריו, שוחח החשוד עם כתב חדשות 2, משה נוסבאום. באותה השיחה הוא הקפיד להעמיד פנים כי אינו יודע דבר אודות נסיבות הזוועה - והביע חשש מרומז שמישהו, בכל זאת, יצליח להתחקות אחר עקבותיו.

"אנחנו לא יודעים כלום. לא אומרים לנו כלום ואנחנו לא יודעים כלום", אמר מעוז בפתח השיחה עמו. כשנשאל איך מתמודדים הוא ובני משפחתו עם חוסר הוודאות באשר לזהות הרוצח מאז הזוועה השיב: "כולנו לא מנהלים חיים, אנחנו לא מתפקדים, אין ספק. אנחנו גם לא יודעים אם אנחנו בסכנה".

על האפשרות שמישהו ינסה לפגוע גם ביתר בני המשפחה, השיב החשוד: "אנחנו לא יודעים. אנחנו לא רואים סיבה שמישהו יעשה את זה להורים ולא רואים סיבה שמישהו ירדוף אותנו. אנחנו לא יודעים אם הרצח הזה הוא אקראי או מכוון".

על השמועות שרצח את הוריו: "זה הזוי. ההורים מתהפכים בקברם"

השיחה, כאמור, נערכה טרם מעצרו של הבן. כשנשאל האם הוא מודע לשמועות שלפיהן רוצח הוריו הוא למעשה הוא עצמו - מיהר להשיב: "זה הזוי. ההורים שלי מתהפכים בקברם שעולות כאלה שמועות. הם היו אהובי נפש שלי והייתי אהוב נפשם גם".

בהמשך, הוא ניסה להציג נסיבות אפשריות לזוועה בבית הוריו. "זה היה 'Out of nowhere'. לא ידוע לנו על שום סכסוך או שום יחסים לא טובים שלהם (של ההורים) עם מישהו. הם באמת היו אנשים אהובים על כולם. לכן המשפחה מניחה שזה טרור או שוד שהיו בו גם מניעים לאומניים. אנחנו מניחים שזה משהו לאומני. אנחנו לא יודעים מה מצאה המשטרה בזירה, אין לנו שום פרט מידע. אנחנו לגמרי לא מעודכנים".

"חושש שהמקרה יהיה דומה לשל נועה אייל"

ביתם של ההורים. זירת הרצח (צילום: חדשות 2)
ביתם של ההורים. זירת הרצח | צילום: חדשות 2

בניסיון להגביר את המסתורין, השתמש מעוז גם במקרה של נועה אייל ז"ל - שנאנסה ונרצחה על-ידי אלמוני בירושלים בסוף שנות ה-90.

"אנחנו מאוד מקווים שימצא או יימצאו הרוצחים, אבל אנחנו גם ריאליים ויודעים שלפעמים, לצערנו הרב, דברים כאלה נמשכים גם חודשים ושנים. אני מכיר טוב מאוד את המקרה של נועה אייל ושל מקרים דומים שלעולם לא מצאו. אנחנו מאוד חוששים שזו תהיה הסיטואציה - כי עברו שלושה שבועות ולא שמענו כלום".

שלושה ימים בלבד טרם מעצרו, הוא הוסיף ואמר: "התחושה שלי היא שאחרי שלושה שבועות היו צריכים כבר למצוא משהו. אם אכן היו חושדים בי או בכל בן משפחה אחר היו קוראים לתשאול, היו שואלים שאלות. זה לא נעשה. זה בהחלט סיוט, אני מאוד מקווה שלא יוסיפו עוול או חטא על הפשע הזה כי השמועות, קודם כל השמועות האלה, מעבר לזה שהן באמת מופרכות וזדוניות, הן מפחידות".

החשוד הוסיף בעניין זה ואמר: "לא חסרים אנשים שנקלעו לסיטואציות לא נעימות על לא עוול בכפם. זה מפחיד לשמוע שאתה חשוד או שיש שמועה שאתה חשוד. זה מאוד מפחיד. אנחנו אנשים נורמטיביים. וזה בכלל, משפחה שלא קשורה לשום סוג של אלימות, מכל אופן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק